Menu

Dwa foto-wernisaże w Starej Kopalni

Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają w sobotę 10.12 na spotkanie z fotografią. Tego dnia zaplanowano finał cyklu "Debiuty", na którym swoje zdjęcia zaprezentuje Halina Babicka.  Później odbędzie się XI Doroczna Wystawa Komisji Fotografii Krajoznawczej! Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.
Dwa foto-wernisaże w Starej Kopalni
Finał cyklu „Debiuty”! - Wystawa zdjęć Haliny Babickiej
 
To już ostatnia, dziesiąta wystawa w cyklu „Debiuty” przygotowana przez Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej. Tym razem swoje fotografie zaprezentuje Halina Babicka. 
 
Cyklem „Debiuty” komisja postanowiła podsumować jubileusz dziesięciolecia. Swoją autorską twórczość po raz pierwszy na indywidualnych wystawach prezentuje dziesięciu fotografów.
 
Halina Babicka to kobieta nieprzeciętna, gotowa do podejmowania życiowych wyzwań, otwarta na świat, jego piękno i różnorodność. Dobry stan  ducha, umysłu i ciała zachowuje dzięki licznym pasjom, szczególnie sportowym między innymi, narciarstwu, tenisowi, turystyce rowerowej. Uwielbia zwierzęta, posiada psa. Odbywa z nim długie spacery mając wtedy czas na rozmyślanie, obserwacje przyrody, oddawanie się urokom krajobrazu.
 
Na dziesiątą, ostatnią, wystawę w ramach cyklu „Debiuty”  zapraszamy 10 grudnia do Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni o godzinie 17.00.
 
 
XI Doroczna Wystawa Komisji Fotografii Krajoznawczej
 
 
Zapraszamy na niecodzienną wystawę fotografii krajoznawczej. Różnorodną, bogatą w swej treści i formie, nie podporządkowaną żadnym tematycznym ryzom, emanującą natomiast impresją autorów, czyli subiektywnymi ich odczuciami w zestawieniu z pięknem świata.
 
Uczestnicy wernisażu mogą się spodziewać wachlarza emocji takich jak wzruszenie, ekscytacja, podziw, czy nawet nostalgia. Celem autorów jest zapewne wywołanie u odbiorców doznań i wrażeń, które przeniosą widzów w świat kontemplacji i w sferę doznań emocjonalnych, dalekich od szarej codzienności i prozy życia.
 
Zauroczmy się tego wieczoru pejzażami, naturą w jak najszerszym tego słowa znaczeniu, odkryjmy symbolikę zawartą  w mowie zdjęć, znajdźmy ulotną granicę między rzeczywistością, a fantazją lub podziwiajmy wyjątkowość abstrakcyjnych  form przekazu. Taką moc ma bez wątpienia artystyczna mowa eksponowanych na wystawie fotografii. Doceńmy szlachetną pasję artystów, ciekawe formy wyrazu artystycznego, ale również niezaprzeczalne wartości świata, który nas otacza i prosi, żeby go podziwiać na wszystkie możliwe sposoby.
 
Impresje: XI Doroczna Wystawa Komisji Fotografii Krajoznawczej odbędzie się 10 grudnia 2022 r. o godz. 17.00 w Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jarosław, Jarosław (9 grudnia 2022 10:02)
Dla każdego obecnego małpka do wypicia z samym dyrektorem Buzarewiczem, a potem nauka driftu na rondzie pod Tesco.

Dodaj komentarz

sztuka  |   kultura  |   wok  |   stara kopalnia  |   fotografia  |   pttk  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

WOŚP Wałbrzych: ponad 210 tysięcy złotych

Jarosław Jarema z Grand Prix VI Triennale Fotografii Wałbrzyskiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij