Menu

16.5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Zollfahndungsamt Dresden (ZOLL) zabezpieczyli 16,5 tys. paczek nielegalnych papierosów. To efekt wspólnej kontroli polskich i niemieckich służb na autostradzie A4 w okolicach Jędrzychowic.

16.5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów
Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami Zollfahndungsamt Dresden Dienstsitz Görlitz kontrolowali odcinek autostrady A4 w okolicach Jędrzychowic. W trakcie wspólnej kontroli zatrzymali jadący z Polski do Niemiec samochód osobowy. Auto mające polskie numery rejestracyjne zostało skierowane na parking w pobliżu przejścia granicznego Ludwigsdorf /Jędrzychowice (po stronie niemieckiej).
 
 
W bagażniku funkcjonariusze ujawnili 16,5 tys. paczek nielegalnych papierosów bez polskich i niemieckich znaków akcyzy. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży w Polsce, budżet państwa straciłby ponad 309 tys. zł z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone / KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Księgowy (11 grudnia 2022 11:36)
Budżet Niemiec czy Polski by stracil?? Kto dowodzil,niemiec czy Polak?

Dodaj komentarz

Dolny Śląsk gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Prawie miliard złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

Świdnica gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska w SUMO

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij