Menu

Wałbrzych nisko w rankingu samorządów ''Rzeczpospolitej''

Na pierwszym miejscu Poznań, ostatnie jest Zabrze. Na 65 miast na prawach powiatu Wałbrzych znalazł się na 52 miejscu w rankingu "Rzeczpospolitej".  Oceniano dokonania miast i gmin pod kątem zrównoważonego rozwoju (działań, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania).

Wałbrzych nisko w rankingu samorządów ''Rzeczpospolitej''

W tegorocznej edycji maksymalnie można było uzyskać 107 punktów (30 pkt. w obszarze finanse i rozwój, 38 pkt. w obszarze dbałość o mieszkańców, 29 pkt. w obszarze czyste środowisko i 10 pkt. w obszarze zarządzanie).

- Kryteria oceny ustala niezależna kapituła, pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, byłego premiera RP, w skład której wchodzą przede wszystkim przedstawiciele organizacji samorządowych. - informują organizatorzy.

Podstawą wyliczeń w większości są dane udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, część wskaźnik opiera się na informacjach podanych przez same samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Wśród miast na prawach powiatu zwycięzcą został Poznań z liczbą ponad 100 punktów (100,08). Za nim uplasował się Kraków (95,69 pkt.), trzecie miejsce zajęły Gliwice (93,41 pkt.). Na ostatnim, 65-miejscu znalazło się Zabrze (48,27 pkt.)

Wałbrzych uplasował sie na 52 miejscu (na 65 miast) z 63,37 pkt.


Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych. Od 18 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce.

- Rok 2021, które jest podstawą tegorocznej edycji Rankingu Samorządów 2022 r., miał słodko-gorzki charakter. Z jednej strony stanowił chwilę oddechu po kryzysie pandemicznym, z drugiej strony na samorządowe budżetu w coraz większym stopniu odczuwały negatywny wpływ rządowych reform w podatku PIT, m.in. w ramach Polskiego Ładu.  - informuje Rzeczpospolita.adm
foto:  ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pan kleks (17 grudnia 2022 17:57)
Dobrze że romus odchodzi to jest życie na kredyt romus odejdzie a pieniążki trzeba będzie oddać jego głupie pomysły z reklamówkami foliowymi polansowal się polansowal
Wstyd Szełemeja (16 grudnia 2022 20:03)
Ale za to najbardziej skorumpowany...
Do lemingokoków (12 grudnia 2022 15:23)
Cytuję użytkownika: Gregu
W Niezaleznym Newsweeku jestesmy na 5 , jak to mozliwe?
Od kiedy ten szmatławiec jest niezalezny??? Może już od lisa niezależny.Ale w ramach peowskich notowań to Wałbrzych jak dolina krzemowa!
WAL (12 grudnia 2022 12:51)
Nawet łgać cza umić! Na 65 miejscu jesr Radom (41,55), na 64- Kielce a Zabrze na 63. No chyba że mój komp okłamuje mnie
Gregu (12 grudnia 2022 12:19)
W Niezaleznym Newsweeku jestesmy na 5 , jak to mozliwe?
PLUGI FO CENTRUM (12 grudnia 2022 11:43)
NIE DOJECHALY JAK WIDAC, A U WAS?
PARTIA PO JEST JAK RTEC - PRACA ZA SEKS (12 grudnia 2022 11:05)
PO-JEBY WYKRZYWILIO SLOWO NIEZALEZNOSC. NIEZALEZNA KAPITULA POD PRZEWODNICTWEM TUSKA. PRZCIEZ TO BRZMI JAK BELKOT. I RANKING W REDAKCJI PRZEJETJ POD SMIETNIKAMI., SAM KULCZYK INGEROWAL U MERKEL W SPRAWIE PRZEJECIE GAZETKI. PAMIETAMY NIEZALEZNEGO SPOCONEGO CHLEBOWSKIEGO, KTORY MACZAL W TYM PALCE.

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Sebastian Majewski

Gość Dnia - Sebastian Majewski

'Teraz każdy z was jest Rzeczpospolitą' w Dramatycznym

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij