Menu

Zagrozenie lawinowe w Karkonoszach

W Karkonoszach ogłoszony został pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śniegu w Karkonoszach ma nawet do  60 cm.
 

Zagrozenie lawinowe w Karkonoszach

Zagrożone są miejsca na stromych zboczach, gdzie śnieg został przetransportowany przez wiatr. Pokrywa śniegu waha się w przedziale 10 do 60 cm.

- Na ten moment główny problem jest związany z przenoszeniem śniegu przez wiatr, zarówno w czasie opadu jak oraz śniegu już spadłego, który jest odkładanych w zagłębieniach terenu. Prognozowane dalsze opady śniegu i wiatr mogą przyczynić się to powiększenia się już istniejących miejsc zagrożonych oraz do powstania nowych. - informuje GOPR.

Możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin. GOPR-owcy ostrzegaja turystów. Przypominamy numery alarmowe do GOPR  - 985 i 601-100-300

opr. adm
foto: ilutracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Karkonosze  |   zagrozenie lawinowe  |   GOPR  |  

Wypadek na Śnieżce. Turysta przetransportowany śmigłowcem do szpitala

GOPR szuka nowych ratowników

Zamek Książ kupił samochód dla GOPR

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij