Menu

Rzeczka, Dzikowiec ? Kiedy i dokąd na narty ?

Zieleniec i Biały Jar - tam kręcą już wyciągi i można pojeździć na nartach. Na Dzikowcu na nartach pojeździmy już po świętach, a może nawet wcześniej. W weekend ma ruszyć sezon narciarski w Rzeczce. 

Rzeczka, Dzikowiec ? Kiedy i dokąd na narty ?

Zaczynamy od Zieleńca. Tu sezon wystartował w miniony weekend. Do dyspozycji mamy 5 kolei linowych, 2 wyciągi taśmowe i 3 wyciągi talerzykowe. W tygodniu od poniedziałku do czwartku wyciągi te są czynne do 16:00. Każdego dnia tygodnia jeden wyciąg działa od 16:00. do 20:00. Do 22 grudnia obowiązują niższe ceny karnetów.

Pojeździmy też w Białym Jarze, gdzie sezon ruszył 4 grudnia.  Czynne są wypożyczalnie sprzętu. Od poniedziałku do piątku pojeździmy od 9:00 do 16:00, w weekend do 21:00.
Pięć tras otwarto także na Czarnej Górze. 
 
 
 
Trwają przygotowania 

do sezonu zimowego na Dzikowcu, pracują tam armatki śnieżne. Pierwotnie planowano otwarcie po świętach Bożego Narodzenie, jednak jest szansa, że nastąpi to wcześniej. Jak nas poinformował dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie Gorcach, Rafał Wiernicki, na stoku musi być około 70 centymetrów śniegu, żeby narciarze poczuli się komfortowo.

Zaglądamy jeszcze do Rzeczki. W kompleksie Wyciągów Narciarskich Górnik trwają ostatnie przygotowania. Tutaj sezon ma ruszyć w najbliższy weekend. Więcej informacji już wkrótce. 

Czytaj też:
Sezon oficjalnie otwarty

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zniesmaczony (14 grudnia 2022 19:30)
Jak zwykle, wyciąg na Dzikowcu ruszy ostatni .Brak dobrego zarządzania i operatywnej władzy ,dlatego wyciąg przynosi straty. W okolicy wyciągi są dochodowe tylko nie tu.
Belin (13 grudnia 2022 9:41)
Zapraszam na dziwkiwiec sam gumiś będzie kiełbaski sprzedawał

Dodaj komentarz

Serwis i sklep narciarski w Świebodzicach

Wyciąg narciarski nie będzie czynny.Powodem ceny prądu

Kiedy na narty na Dzikowiec ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij