Menu

Antoś już po operacji. Czeka na następną

Antoś Sobecki przeszedł pierwszą operację serca w Genewie. Sfinansowano ją ze środków zebranych podczas publicznej zbiórki. To jednak dopiero połowa drogi do wyzdrowienia. Kolejna powinna odbyć się z początkiem stycznia a jej koszt to ponad milion złotych.

Antoś już po operacji. Czeka na następną

Antoś Sobecki ze Świebodzic od urodzenia cierpi na rzadkie schorzenie serca. Przeszedł liczne zabiegi, operacje i prawdopodobnie więcej czasu spędził w szpitalach, niż w domu.

Więcej o chorobie Antosia przeczytacie TUTAJ.

Ostatnią deską ratunku dla chłopca miała być operacja, której podjąć się mieli lekarze w specjalistycznym ośrodku w Genewie. Powinna się odbyć w dwóch etapach a każdy z nich kosztuje ponad milion złotych. Na pierwszy zabieg w ostatniej chwili udało się zebrać niezbędną kwotę pod koniec października.

O sukcesie pierwszej zbiórki przeczytacie TUTAJ.

Była to już szósta operacja w życiu zaledwie 2-letniego dziecka.

- Antoś jest już wybudzony, ale nadal potrzebuje wsparcia w oddychaniu, przyjmuje bardzo dużo leków, pojawiły się problemy z jedzeniem i piciem - wymioty z krwią. Jest bardzo osłabiony - dużo śpi. Każda procedura medyczna powoduje nieukojony płacz i spadki saturacji, co jest na tym etapie bardzo niebezpieczne dla dopiero co zoperowanego serduszka. Dlatego błagamy Was o to, żeby cierpienie Antosia i jego walka po operacji nie poszły na marne.. przed Antosiem drugi etap operacji, bez którego Antoś umrze... A na który wciąż brakuje środków! Każda kolejna operacja to dodatkowe koszty dla Antosia... ryzyko udaru, zdeformowanej klatki piersiowej, ciężkiej niewydolności krążeniowej i oddechowej. Jedyne co możemy zrobić, to zdążyć na czas z drugim etapem operacji... nie czekać, aż stan serca ponownie będzie "krytyczny" - relacjonują rodzice Antosia.

 

 

Aktualnie na koncie zbiórki jest ponad 468 tysięcy złotych (stan na poranek 14.12.2022). Do końca brakuje jeszcze ponad 640 tysięcy a czasu jest niewiele, bo druga operacja powinna odbyć się już na początku stycznia. Dlatego ponownie trwa pełna mobilizacja ludzi dobrej woli, którzy angażują się w różne akcje, mające na celu zwrócenie uwagli na zbiórkę a także bezpośrednie zbiórki przy różnych okazjach.

Między innymi już 21 grudnia odbędzie się charytatywny stand up Roberta Królczyka w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Dochód z biletów oraz z licytacji, które odbędą się podczas wydarzenia zostanie w całości przekazany dla Antosia. Wejściówki należy rezerwować TUTAJ (liczba miejsc ograniczona), a następnie przy wejściu na imprezę opłacić cegiełkę w kwocie min. 50 zł.

Link do głównej zbiórki - www.siepomaga.pl/antos-serduszko

Link do licytacji na FB - KLIKNIJ TUTAJ

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gdzie jest Bóg (16 grudnia 2022 0:42)
Popatrz ...Ile takich dzieci,dorosłych umrze bo nie będzie zbiórki i rozgłosu? W cholere... Takie życie powiadasz? Bo Bóg tak chciał i nas doświadcza? A może jego nie ma? A może zostawił nas na zasadzie wolnej woli,robta co chceta? Że niby te chore dzieci to Z winy czyjej się rodzą? Powiesz ze rodziców, ale to nieprawda. Rodziców sie bo coś w genach nie pykło,a Bóg nie będzie poprawiał.
Mieszkaniec (15 grudnia 2022 9:02)
Zdrowia, zdrowia, zdrowia!!! Trzymam kciuki za powodzenie procesu!
KrwawyLoLo (15 grudnia 2022 9:00)
Dużo zdrówka życzę

Dodaj komentarz

Świebodzice  |   Antoś Sobecki  |   zbiórka  |   serce  |   operacja  |   charytatywnie  |  

Świebodzice: niewybuch w sali gimnastycznej

Dźwigali ciężary, by dodać sił Oskarowi (FOTO)

Zbieramy na protezy dla Pawła

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij