Menu

Wałbrzyski skarb: Jest nagranie z otwarcia skrzyń

Wielu nie wierzyło, że w odkrytych przy ul. Kuracyjnej skrzyniach znajdują się wyłącznie przedmioty codziennego użytku. Prezentujemy nagranie z otwarcia metalowych skrzyń będących częścią "wałbrzyskiego skarbu". 

Wałbrzyski skarb: Jest nagranie z otwarcia skrzyń

Wielkiego skarbu nie odkryto, ale to nie oznacza, że nie jest ciekawie. W zalutowanych skrzyniach odkrytych w piwnicy przy ulicy Kuracyjnej znaleziono ubrania. Są zachowane w bardzo dobrym stanie. Pokazano też inne przedmioty będące częścią depozytu.

 

 

Dużo gazet, książek i przedmiotów wskazujących na to, że ich właściciele byli zwolennikami Adolfa Hitlera. Już teraz można zakładać, że depozyt nie należał do jednej rodziny, a schowali go w jednym miejscu sąsiedzi. W znalezionych rzeczach był portret Fuhrera, flaga Trzeciej Rzeszy i dokumenty informujące jak rozrózniać stopnie funkcjonariuszy NSDAP

Przeczytaj też: Wałbrzyski Skarb: Co skrywały skrzynie schowane w piwnicy 

red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jorg (19 grudnia 2022 20:49)
Skarb na miarę Wałbrzycha-stare szmaty.
Kakaowy ministrant (16 grudnia 2022 0:37)
Cytuję użytkownika: xsdS
śmiecie nie skarby
Dokładnie. Skarb to conajmniej ZABYTEK.nie musi byc że złota. Coś z 2 wojny nie jest skarbem, może być coś warte ale SKARB zostawmy na inną okazje
Helmut von Mordke (15 grudnia 2022 10:39)
Rozumiem że kalesony na froncie wschodnim miały wartość złota ale żeby je zaspawywać
Analityk miejski (15 grudnia 2022 5:56)
Jak się właściciele ( lub ich wnuki) upomną o te sobra, wówczas zrobi się ciekawie.
Joanna (14 grudnia 2022 21:15)
Tak długo je montowano?
głupszego nicka nie widziałem (14 grudnia 2022 21:05)
Cytuję użytkownika: xsdS
śmiecie nie skarby
Mówisz o sobie?
xsdS (14 grudnia 2022 20:57)
śmiecie nie skarby

Dodaj komentarz

skrzynie  |   walbrzych  |   otwarcie  |   konserwator  |   skarb  |   youtube  |   co skrywały  |   zobacz  |   kuracyjna  |   odkrycie  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij