Menu

Chór Filharmonii Sudeckiej nagrywa świąteczną piosenkę

Chór Filharmonii Sudeckiej już wkrótce wprowadzi nas w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój. Zespół przygotowuje piosenkę "Świąteczny czas" napisaną przez wokalistkę z Wrocławia Agatę Jurewicz.

Chór Filharmonii Sudeckiej nagrywa świąteczną piosenkę
Sama piosenka powstała już dawno i sporo czasu przeleżała w szufladzie. Pomysł na realizację nagrania z rozmachem, z udziałem pełnego składu Chóru Filharmonii Sudeckiej zrodził się niedawno.
 
- Jeszcze nikt oprócz nas nie miał możliwości jej usłyszeć. Tekst i melodię napisała Agata Jurewicz, wokalistka z Wrocławia. Aranżacją muzyczną i rozpisaniem na chór zajął się Maciek Rosiak. Zaśpiewamy ją razem z Chórem Filharmonii Sudeckiej - mówi Ewa Gądek-Rosiak, dyrygent Chóru Filharmonii Sudeckiej.
 
 
- Piosenkę napisałam jeszcze zanim poznałam Ewę i Maćka. Kiedy się poznaliśmy, Ewa opowiadała o chórze, z którym pracuje tutaj w filharmonii i wtedy pomyśleliśmy, że warto połączyć mój utwór z pracą Ewy i stworzyć wspólne dzieło - mówi wokalistka Agata Jurewicz.
 
 
Z autorką piosenki mieliśmy okazję porozmawiać tuż przed nagraniami i zarazem jej pierwszym spotkaniem z chórzystami.
 
- Z chórem nie miałam jeszcze przyjemności pracować, ale jestem bardzo podekscytowana i strasznie się cieszę, że zgodzili się na tę współpracę. Tak naprawdę jeszcze się nie poznaliśmy, a dotychczas wszystko działo się za pośrednictwem pani dyrygent - dodaje Agata Jurewicz.
 
 
 
Stworzenie piosenki to długi i żmudny proces, zwłaszcza kiedy pracuje się z tak dużym zespołem. My podglądaliśmy pracę artystów już na ostatnim etapie nagrań.
 
- Jest to bardzo twórczy proces i bardzo skomplikowany. Na początku powstał tekst, później do niego melodia i za to odpowiedzialna była Agata Jurewicz. Następnie nagrała demo, które pokazała Maćkowi. On rozpisał to na chór, zaaranżował i zagrał na fortepianie. Kolejnym krokiem było znalezienie chętnych do podjęcia się wyzwania nagrania chóru. Na szczęście nasi chórzyści zgodzili się i jestem z nich dumna, bo podjęli wyzwanie, wiedząc, że będzie kamera, mikrofony, wszystko będzie nagrywane. Myślę, że warto się tym wszystkim dzielić i pokazywać, co mamy do powiedzenia, a mamy bardzo dużo - mówi Ewa Gądek-Rosiak.
 
 
Gdzie i kiedy będzie można posłuchać gotowej piosenki "Świąteczny czas"?
 
- Będzie można jej posłuchać na YouTube. Nagranie będzie już wkrótce gotowe, na pewno jeszcze przed świętami, żebyście mogli Państwo wpuścić nas do swoich domów i posłuchać na przykład podczas przygotowań świątecznych czy wigilii. Piosenka jest urocza i myślę, że stworzy klimat w niejednym domu - zachęca dyrygentka.
 
 
Drzwi do chóru są nadal otwarte. Dołączyć do zespołu może każdy, kto czuje choć trochę muzykę. Nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego, liczą się przede wszystkim chęci i odrobina talentu, który oszlifuje profesjonalna dyrygentka. Próby odbywają się we wtorki i czwartki. Szczegóły znajdziecie na profilu facebookowym Chóru Filharmonii Sudeckiej.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22

Komentarze

... (19 grudnia 2022 14:57)
Miło

Dodaj komentarz

Wałbrzyszanka Maja Karteczka z nową piosenką ''Schron''

Zamek Książ poszukuje młodych muzyków

Visual Concert - kultowy koncert muzyki filmowej i epickiej w...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij