Menu

Prestiżowa nagroda po rekordowym sezonie turystycznym

Stara Kopalnia znalazła się w elitarnym gronie najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce. Certyfikat "Najlepszego Produktu Turystycznego 2022 roku" Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymała w ósmym roku działalności.

Prestiżowa nagroda po rekordowym sezonie turystycznym
Dyrekcja Starej Kopalni w miniony piątek uczestniczyła w gali rozdania nagród Polskiej Organizacji Turystycznej. Delegacja została zaproszona do udziału w wydarzeniu, ale nie została poinformowana o nagrodzie, więc była to spora niespodzianka.
 
- Przyznanie nam nagrody do końca pozostawało tajemnicą. Muszę przyznać, że przez cały czas towarzyszyły mi duże emocje. Jako pierwsi na scenę wchodzili przedstawiciele instytucji, które otrzymywały wyróżnienia i były to tak renomowane obiekty, że myślałem, że chętnie Stara Kopalnia stanęłaby w jednym szeregu. Okazało się jednak, że otrzymaliśmy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako jeden z dziesięciu najlepszych produktów turystycznych roku - mówi dyrektor Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia Jan Jędrasik.
 
 
Jak podkreśla dyrekcja obiektu, wyróżnienie przypadło w roku, który był rekordowy dla obiektu. Tuż po pandemii turyści tłumnie przybywali do Starej Kopalni.
 
- Obecnie mamy odnotowane 122 tysiące osób od początku roku, które odwiedziły nasz obiekt. Jesteśmy w stanie przyjąć jeszcze więcej i organizacyjnie się do tego przygotowaliśmy. W najwyższym sezonie turystycznym organizujemy częściej wejścia z przewodnikiem (co pół godziny), ale w nieco mniejszych grupach. Turysta ma też lepszą możliwość zapoznać się dokładniej z tym, co mówi przewodnik - twierdzi Jan Jędrasik.
 
 
 
Dyrektor szacuje, że w przyszłym roku w okolicach kwietnia lub maja obiekt powinien odwiedzić milionowy turysta, licząc od dnia otwarcia. Wśród wspomnianych 122 tysięcy turystów 50 tysięcy osób zakupiło bilety na zwiedzanie, a pozostali brali udział w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Starą Kopalnię.
 
 
W planach na kolejne lata jest dalsze zwiększanie liczby odwiedzających. Miałoby w tym pomóc przygotowanie unikatowej ścieżki turystycznej w tzw. zakładzie przeróbki węgla w nieodrestaurowanej części obiektu. Stara Kopalnia od dłuższego czasu czeka na możliwość aplikowania o środki na ten cel, czyli Fundusz Sprawiedliwej Transformacji.
 
plr
foto: użyczone / TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Laureaci konkursu plastycznego 'Śladami Księżnej Daisy'

BWA zaprasza do Kopalni Złota

Premiera filmu o skarbie z wałbrzyskiej piwnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij