Menu

Premiera: Agata Jurewicz gość. Chór Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu - Świąteczny Czas

Chór Filharmonii Sudeckiej przygotował piosenkę "Świąteczny czas" napisaną przez wokalistkę z Wrocławia Agatę Jurewicz. Można już jej posłuchać na youtube

Premiera: Agata Jurewicz gość. Chór Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu - Świąteczny Czas

Sama piosenka powstała już dawno i sporo czasu przeleżała w szufladzie. Pomysł na realizację nagrania z rozmachem, z udziałem pełnego składu Chóru Filharmonii Sudeckiej zrodził się niedawno.

- Jeszcze nikt oprócz nas nie miał możliwości jej usłyszeć. Tekst i melodię napisała Agata Jurewicz, wokalistka z Wrocławia. Aranżacją muzyczną i rozpisaniem na chór zajął się Maciek Rosiak. - mówiła Ewa Gądek-Rosiak, dyrygent Chóru Filharmonii Sudeckiej.
 
Stworzenie piosenki to długi i żmudny proces, zwłaszcza kiedy pracuje się z tak dużym zespołem. My podglądaliśmy pracę artystów już na ostatnim etapie nagrań.
 
 
- Jest to bardzo twórczy proces i bardzo skomplikowany. Na początku powstał tekst, później do niego melodia i za to odpowiedzialna była Agata Jurewicz. Następnie nagrała demo, które pokazała Maćkowi. On rozpisał to na chór, zaaranżował i zagrał na fortepianie. Kolejnym krokiem było znalezienie chętnych do podjęcia się wyzwania nagrania chóru. Na szczęście nasi chórzyści zgodzili się i jestem z nich dumna, bo podjęli wyzwanie, wiedząc, że będzie kamera, mikrofony, wszystko będzie nagrywane. Myślę, że warto się tym wszystkim dzielić i pokazywać, co mamy do powiedzenia, a mamy bardzo dużo - mówi Ewa Gądek-Rosiak.
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pianista (21 grudnia 2022 0:18)
Piosenka może być (choć szału nie ma), ale ta popisowa poza solistki na leżąco przed chórem z rozchełstaną koszulą zdecydowanie w bardzo złym tonie. Co to ma być? Kabaret?
Grypowiec (20 grudnia 2022 22:24)
Zaszczepy zdychają masowo. Pani karma wraca, za zastraszanie normalnych ludzi.Podziekujcie mendiom za robienie atmosfery zastraszenia
Anna (20 grudnia 2022 20:21)
Przepiękne!

Dodaj komentarz

flharmonia  |   sudecka  |   piosenka  |   swiateczna  |   muzyka  |   z walbrzycha  |   swieta  |   orkiestra  |   dyrygent  |   zespół  |   wykonawca  |   scena  |   wtv  |   w24  |   wiadomosci  |   informacje  |  

Węgierski kwartet jazzowy na koncercie w A Propos

Lachu & Aleksa - muzyczny duet z naszego regionu

Premiera albumu: Gabriel Brzask ''Hymny''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij