Menu

Na schronisko dla zwierząt potrzebne jest 10 mln zł

Budowa nowej siedziby  schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu miałą rozpocząć się na początku 2022 roku, ale wciąż nie ruszyły prace. Podczas czatu z prezydentem Wąłbrzycha spytano go o tę inwestycję. 

Na schronisko dla zwierząt potrzebne jest 10 mln zł

Jak podreślał Roman Szełemej - schornisko ma powstać, ale tanio nie będzie. Jedna z uczestniczek czatu spytała się, czy możliwy jest zakup bud dla psów z pomocą budżetu partycypacyjnego. 

- Nie znam żadnej kwoty pieniędzy, które leżą w kasie naszego miast i tracą na wartości. Proszę mi wierzyć – każdą złotówkę natychmiast wydajemy. Nie dlatego, że nie lubimy mieć pieniędzy, tylko dlatego, że potrzeby są takie duże. Decydenci w Warszawie dbają o to, byśmy ich nie mieli przy sobie. Mówiąc poważnie – schronisko jest absolutnie w planach. Zostało wydane pozwolenie na budowę .Po prostu w tej chwili brakuje nam środków na tą inwestycję, która w przeciwieństwie do pierwotnych założeń, które mówiły o kwocie dwóch, trzech milionów – dzisiaj szacujemy, że przy obecnych cenach i inflacji, koszt schroniska to około 10 mln zł. To jest niebagatelna kwota.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rawa (23 grudnia 2022 15:25)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
To prawda, ze ratusz na okraglo pieniadze wydaje.Nawet te, ktorych nie ma.Połowę tej sumy srul wywalił na fontannę.Jakby dodał do tego wyrzuconą kasę na pralkowe ule, bluszcz za całkiem spore pieniądze i mielibyśmy schronisko.
A chciałbyś,żeby Ratusz wydawał pieniądze na KWADRATOWO?Musisz zrozumieć,choć z tym u ciebie będzie ciężko,że są sprawy ważne i WAŻNIEJSZE,a fundusze nie mnożą się tak,jak głupawe wpisy krytykantów Prezydenta.
Gość (23 grudnia 2022 10:05)
Ale na podzamczu fontanna stoi. Patologia ma gdzie chlać.. Pieniądze można było przeznaczyć na schronisko..
Marek (23 grudnia 2022 8:53)
Juz zbierali na schronisko w Gluszycy i co bylo Nicccc kasa ? Skończcie z tymi problemami do robotyyy pasożyty
Roman 500 000 (22 grudnia 2022 20:31)
To prawda, ze ratusz na okraglo pieniadze wydaje.Nawet te, ktorych nie ma.Połowę tej sumy srul wywalił na fontannę.Jakby dodał do tego wyrzuconą kasę na pralkowe ule, bluszcz za całkiem spore pieniądze i mielibyśmy schronisko.

Dodaj komentarz

schronisko  |   walbrzych  |   zwierzeta  |   czat  |   prezydent  |   walbrzych  |  

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

Dni Otwarte Budynku Bramnego w Zamku Książ

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij