Menu

Zieleń wróci na ulicę Kolejową, ale nie tylko

Podczas czatu z prezydentem Wałbrzycha, Roman Szełemej poinformował, że w planach jest przywrócenie zieleni na ulicę Kolejową, ale nie tylko. 

Zieleń wróci na ulicę Kolejową, ale nie tylko

Po wybudowaniu Obwodnicy Wałbrzycha w rejonie ulicy Mazowieckiej i Kolejowej zrobiło się pusto. Miasto zamierza zrobić tam nowe nasadzenia. Nie jest to jedyne miejsce brane pod uwagę. 

- Przygotowujemy cały pakiet poprawienia zieleni wzdłuż obwodnicy. Mamy poczucie pewnego braku satysfakcji jeśli chodzi o zazielenienie w projekcie obwodnicy. Był wykonywany kilkanaście lat temu. Obwodnica została pięknie zbudowana – jest bardzo wiele kierowanych do mnie pochwał i komplementów, jak ta droga została zbudowana. Prawdą jest, że zieleni posadzono tam mało. Planujemy posadzić drzewa wzdłuż ulicy Kolejowej, puste przestrzenie trochę rażą. To po pierwsze będzie wymagało nakładów, energii i czasu. Jesteśmy w przygotowaniu tego, aby ta obwodnica była zazieleniona znacznie bardziej. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Borowy (31 grudnia 2022 22:32)
A przejścia dla dzikiej zwierzyny będą?
Roman 500 000 (23 grudnia 2022 10:10)
Ocho, znowu popłyną " całkiem spore pieniadze"
Damian (23 grudnia 2022 9:15)
Przyznaję, że mam mocno mieszane uczucia odnośnie powstałego w trudzie i znoju tzw. odcinka wałbrzyskiej, a raczej żeby zachować logiczną prawidłowość szczawieńskiej tzw. obwodnicy, która od powstania papierowego projektu miała na celu odciążenie ruchu drogowego przede wszystkim przez uzdrowisko. Do plusów tej drogi należy zaliczyć: bardzo dogodne na miarę XXI wieku skomunikowanie Podzamcza ze Śródmieściem, super przepustowość, dwa pasy ruchu w jedną stronę, krajobrazowe i miejskie piękne widoki, które być może kiedyś zostaną przysłonięte zasadzonymi drzewami. Do minusów: ilość zakrętów mniejszych i większych, całkowity brak oświetlenia drogi w środkowym odcinku (przyznaję, że nigdzie nie widziałem obwodnicy, na której oświetlenie drogi jest zamontowane tylko częściowo), co przy tej licznie zakrętasów utrudnia wieczorno-nocny przejazd, zwłaszcza kiedy nie można używać długich świateł, brak pełnego dwukierunkowego skomunikowania z inną dużą dzielnicą, tj. Piaskową Górą, brak skomunikowania i możliwości wjazdu na obwodnicę od strony ul. Chrobrego w kierunku ul. Wysockiego i ul. Sikorskiego (niemożliwy przejazd na Biały Kamień, Sobięcin oraz Podgórze). Podsumowując: powstała droga z pewnością cieszy, bo znacznie usprawnia ruch samochodowy. Ale czy wniesie ona epokową zmianę dla samego miasta? Wątpliwe, stąd pozostaje nieodparte uczucie niedosytu.
Jja (23 grudnia 2022 9:11)
Bo yo najważniejsza rzecz do zrobienia.Priorytrt cholera.

Dodaj komentarz

zielen  |   kolejowa  |   drzewa  |   czat  |   prezydent  |   walbrzycha  |  

Darmowy transport na Marsz Miliona Serca

Remont ulicy Ogrodowej pod dużym znakiem zapytania

Podgórze: Spotkanie z prezydentem i wiceprezydent Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij