Menu

Uczniowie stworzyli książeczkę edukacyjną o architekturze

Uczniowie z różnych szkół w Aglomeracji Wałbrzyskiej wspólnie stworzyli książeczkę edukacyjną dedykowaną młodszym kolegom i koleżankom o tematyce architektury. Koordynatorem projektu był pracownik Zamku Książ Maciej Meissner.

Uczniowie stworzyli książeczkę edukacyjną o architekturze

Projekt miał na celu zapoznanie młodzieży z atrakcjami naszego regionu i pokazanie architektury jako sztuki. W pierwszym etapie, w drodze konkursu wyłoniono grupę 30  dzieci z okolic Wałbrzycha, Strzegomia, Głuszycy, Jedliny Zdrój, Ludwikowic Kłodzkich, Świdnicy i z miasta Boguszów-Gorce.

Efektem ich pracy jest 30-stronicowa, kolorowa książka, której bohater - młotek prowadzi czytelników przez różne ciekawostki związane z architekturą a także zaprasza do zabawy i rozwiązywania różnorodnych zadań, które pozwalają utrwalić wiedzę.

 

 

Książkę wydała spółka Zamek Książ a projekt dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Możecie ją pobrać klikając TUTAJ.

opr.plr
foto: użyczone / Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9

Komentarze

s (24 grudnia 2022 15:25)
Naszą salą lekcyjną jest planeta Ziemia. Lekcje tylko w terenie i praktycznie. Korzystanie z bogactw Natury i poznawanie ich. Sprawność intelektualna murowana i bez konieczności stawiania ocen.
mrs (24 grudnia 2022 14:47)
Na ostatnich stronach wyrazy się posklejały... I pisanie o konkretnych datach rocznych przy początkach i końcach epok architektonicznych jest wg mnie dużym nieporozumieniem. Generalnie pomysł i wykonanie oceniam na plus, ciekawa inicjatywa.
Kuba (24 grudnia 2022 14:30)
Pobrać jak pobrać… Da się to gdzieś kupić?

Dodaj komentarz

Zamek Książ  |   edukacja  |   architektura  |   uczniowie  |   młodzież wydawnictwo  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Górnik wygrywa na wyjeździe

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij