Menu

Nowy pojazd ratowniczy dla OSP GPR Wałbrzych.

Wspaniały prezent pod choinkę otrzymali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Nasza jednostka specjalizująca się w poszukiwaniach osób zaginionych wzbogaciła się o samochód ratowniczy z pełnym wyposażeniem.

Nowy pojazd ratowniczy dla OSP GPR Wałbrzych.
Mikołajów w tym przypadku było wielu, a dokładnie 892, bo tyle osób zagłosowało na projekt zakupu Mobilnego Centrum Poszukiwań w budżecie obywatelskim w roku 2020. Pojazd zakupiło miasto i dzień przed wigilią przekazało Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej.
 
- Ważne jest to, że mieszkańcy Wałbrzycha uznali, że strażacy - osoby, które poświęcają swój czas, narażając zdrowie i życie, zasługują na zaufanie. Głosowanie na taki projekt jest wyrazem zaufania. Cieszę się, że ta niemała suma znalazła się w budżecie na tyle sprawnie, że mogliśmy zamówić ten samochód, przeprowadzić procedurę przetargową i ostatecznie przekazać strażakom - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Pojazd jest wart około 550 tysięcy złotych. Nie jest to duży samochód, więc skąd tak wysoka cena? Przede wszystkim wynika to z bogatego wyposażenia służącego do działań ratunkowych oraz konieczności przystosowania go do przewozu zwierząt.
 
- Takich samochodów w skali województwa i kraju jest niewiele. Jest to pojazd, który naprawdę przysłuży się bezpośrednio bezpieczeństwu strażaków i psów ratowniczych, które będziemy przewozić. Będziemy mogli lepiej, sprawniej szybciej nieść pomoc mieszkańcom. Mobilne Centrum Poszukiwań to taki pojazd, który może zostać zadysponowany na miejsce poszukiwania osoby zaginionej. Na bazie pojazdu można stworzyć sztab, by praca była bardziej efektywna - mówi Tomasz Kwiatkowski, prezes Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych.
 
 
Jak podkreśla zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Paweł Kaliński, nowy pojazd przysłuży się nie tylko strażakom-ochotnikom, ale skorzystają na tym wszystkie służby biorące udział w połączonych akcjach ratowniczych.
 
 
- Jest w nim mnóstwo sprzętu specjalistycznego, który bardzo mocno podniesie jakość działań związanych z poszukiwaniem osób, które gdzieś pobłądziły. Auto pomoże nie tylko strażakom, ale także policji, która dowodzi takimi działaniami, jak i GOPR-owi, bo wszyscy tworzymy symbiozę tych służb w takich sytuacjach. Zapewniam, że pojazd trafia w dobre ręce i będzie wykorzystywany we właściwy sposób - mówi Paweł Kaliński.
 
 
Na wyposażeniu pojazdu znalazły się m.in. indywidualne zestawy GPS, komputer z dużym ekranem i oprogramowaniem planistycznym, dodatkowe ogrzewanie postojowe czy zestawy do przygotowania posiłków w warunkach polowych oraz indywidualne zestawy ratownicze dla strażaków.
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Konkurs (24 grudnia 2022 2:16)
Ładna pani. Która? Konkurs bez nagrody
Heniutek (23 grudnia 2022 21:44)
Takich sprzętów nigdy za wiele. Brawo!

Dodaj komentarz

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Strażacy musieli wejść przez okno

Groził nożem rodzinie. Mówił, że ich zabije

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij