Menu

Mister Camping 2022 dla Swidnicy

Świdnicki camping przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej sklasyfikowany na 3 miejscu w konkursie Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, Mister Camping 2022. W tym roku Świdnicę odwiedzili turyści z 18 krajów, między innymi z... Algierii.

 

Mister Camping 2022 dla Swidnicy

Celem konkursu jest motywowanie campingów do podwyższania standardu, rozwijania usług i podnoszenia ich jakości, a także promocja polskich campingów w kraju i za granicą. Ocenie konkursowej podlega m.in. zagospodarowanie, wyposażenie, stan techniczny, czystość i estetyka campingu, jakość obsługi turystów oraz bezpieczeństwo pobytu na campingu, brane są również pod uwagę opinie turystów krajowych i zagranicznych. Po trudnych latach pandemii mijający rok zaowocował wyraźnym wzrostem liczby gości.

- W mijających roku na campingu gościły 1421 osoby, którym udzielono 2531 osobo noclegów. Świdnicę odwiedzili w kamperach turyści z 18 państw. Obok Polaków największą grupę stanowili Niemcy – 221 gości. W dalszej kolejności byli to – Algierczycy, Holendrzy, Czesi, Brytyjczycy, Francuzi, Szwedzi i Austriacy. Najdalej mieli do nas goście z Nowej Zelandii – mówi dyrektor ŚOSiR-u Jerzy Żądło.

Camping nr 231 działa od 2008 roku. Amatorzy wypoczynku w kamperach i przyczepach doceniają świdnicki camping za rozległy trawiasty teren, możliwość schronienia się w cieniu owocowych drzew, całodobowo czynną recepcję i sanitariaty oraz bezpłatny wc chem.

Na powierzchni ponad 5000 m kw. urządzone zostały rozległe pole namiotowe oraz stanowiska caravaningowe dla 15 kamperów, czy przyczep (wymiary: 12 x 15 m), w tym dwa stanowiska oraz sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Każde stanowisko jest z oddzielnym przyłączem elektrycznym.

Do dyspozycji gości jest również pełne zaplecze sanitarne, stanowisko do grilla i sala cateringowo-szkoleniowa. Swobodna atmosfera i przyjazne otoczenie sprzyja relaksowi, również w towarzystwie swoich milusińskich. Na terenie campingu wydzielony jest parking monitorowany całą dobę. W tym roku dodatkowym magnesem przyciągającym turystów okazał się basen letni, który został oddany do użytku w lipcu.

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Roman 500 000 (26 grudnia 2022 12:21)
Za to w Wałbrzychu mamy super parking dla kamperów za całkiem spore pieniądze. Normalnie dopchać się nie można.Taki tam ścisk.Brawo car.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   camper  |  

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

70 załóg na trasie Rajdu o Kropelce

Tragedia podczas wycinki drzew - zginął mężczyzna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij