Menu

Głuszyca budżetem na przyszły rok

Dochody to blisko 52 miliony, wydatki 55,7 mln zł. - tak będzie wyglądał budżet Głuszycy na 2023 rok. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową.

Głuszyca  budżetem na przyszły rok

Jak zaznacza burmistrz Głuszycy Roman Głód, był to jeden z najtrudniejszych do przygotowania budżetów Gminy, z jakim on i jego współpracownicy musieli się zmierzyć. Jednym z powodów były wysokie ceny energii i paliw, drugim wojna w Ukrainie.

W przyszłym roku zostaną zrealizowane dwie duże inwestycje – rozpoczęcie odwiertu w poszukiwaniu wód termalnych i adaptacja pomieszczeń w budynku po byłym gimnazjum na potrzeby Przedszkola Samorządowego.

Przyszłoroczny budżet Gminy Głuszyca to dochody na poziomie 51 945 943 zł. Wydatki gminy zaplanowano na kwotę 55 752 972 zł. Deficyt wyniesie niespełna 4 mln. zł.opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

 


 

Komentarze

gosc (8 stycznia 2023 19:46)
Czyli bedzie kladka na kamykach , remonty drog i chodnikow , remonty zabytkow i moze nawet obwodnica ;-)

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   budzet  |  

I na tym właśnie polega służba...

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Pastarałka na głuszyckiej scenie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij