Menu

Pustostany straszą. Nie wszystkie miasto może wyburzyć

Od wielu lat miasto wyburza rudery, które nie tylko szpecą wizerunek Wałbrzycha, ale i stwarzają zagrożenie dla postronnych osób. Nie wszystkie jednak da się usunąć, bo są prywatną własnością. 

Pustostany straszą. Nie wszystkie miasto może wyburzyć

Oprócz kłopotliwych budynków takich jak ruina Porcelany Wałbrzych i od lat nieczynny Hotel Sudety, na mapie Wałbrzych znajduje się też dużo zniszczonych budynków mieszkalnych. Jednym z nich jest ten przy ul. Lubelskiej (sąsiadujący ze Stacją Wałbrzych Centrum). Gmina nie może go wyburzyć. Kilkukrotnie zgłaszała sprawę do Ndzoru Budowlanego, ale rudera wciąż stoi. 

Dajcie znać w komentarzach, gdzie w Wałbrzychu znajdują się opuszczone budynki. Zdjęcia możecie podsyłać na redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj też: Ruiny Porcelany Wałbrzych prędko nie znikną. Urzędnicy nie mogą tam nawet wejść

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jarosław (12 stycznia 2023 15:44)
A od czego są sądy? Przecież można prawnie odebrać właścicielom budynki za to że nie przestrzegają norm budowlanych i bezpieczeństwa.
Walbrzyszanin (28 grudnia 2022 19:14)
Bzdury piszecie ze nic nie można zrobić, rzecz w tym że nikt nie chce tego tematu ruszać bo kolesiostwo jest właścicielem gruntów
Policja (28 grudnia 2022 16:15)
Na Mazowieckiej cza by było ruderę zburzyć bo w środku lata 70 te
Jerzy (28 grudnia 2022 10:04)
Pstrągi w Szczawniku też dalej nie pływają. A nadzór budowlany jest jak urzędy w tym teoretycznym państwie: silny wobec słabych, słaby wobec silnych. Nikomu nie życzę scieżki zdrowia w tym nadzorze.
Roman 500 000 (28 grudnia 2022 8:31)
Ta rudera lepiej wygląda niż romanowe centrum handlowe przy centrum przesiadkowym.Przynajmniej istnieje.

Dodaj komentarz

miasto  |   wyburzenia  |   pustostany  |   budynki  |   lubelska  |   rozbiorki  |   sonda  |  

Lachu & Aleksa - muzyczny duet z naszego regionu

Wałbrzych: Odkryty basen na liście rzeczy mniej ważnych

Miasto ogłasza pretarg na remont stadionu na Nowym Mieście

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij