Menu

Znika ''jedynka'' Spore zmiany w komunikacji od nowego roku

Od nowego roku zniknie linia nr 1, zoptymalizowane zostanie połączenie Podzamcze – Piaskowa Góra – Dworzec Szczawienko – Strefa Ekonomiczna przeorganizowana. Zmieniona zostanie trasa linii nr 9 i uruchomiona zostanie nowa linia nr 19.

Znika ''jedynka'' Spore zmiany w komunikacji od nowego roku
Przystankiem początkowym i końcowym linii nr 9 i 19 będzie przystanek przy ulicy Stacyjnej (Dworzec Szczawienko).
 
Autobusy linii nr 9 po wyruszeniu z Dworca Szczawienko skierowane zostaną ul. Wrocławską i Wyszyńskiego w kierunku Piaskowej Góry, i dalej na Podzamcze przez al. Podwalę, Gagarina, Lelewela do Dworca Szczawienko.
 
Linia nr 19 kursować będzie w przeciwnym kierunku tj. z Dworca Szczawienko przez ul. Lelewela, Gagarina przez Podzamcze na Piaskową Górę i dalej przez ul. Wyszyńskiego, Wrocławską do Dworca Szczawienko.
 
Linie nr 9 i 19 obsługiwać będą przystanki przy ul. Sokołowskiego oraz wybranymi kursami skierowane zostaną w rejon WSSE przez ul. Uczniowską do ul. Jachimowicza.
 
 
Zmianie ulegną także rozkłady jazdy linii: 4, 11 i 18.
 
Uruchomiony zostanie nowy przystanek "na żądanie" dla linii nr 18 na ul. Gałczyńskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego.

opr. adm
foto: ZDKIUM
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Xxx (1 stycznia 2023 18:06)
Ten ktoś, kto układa rozkłady jazdy nie ma pojęcia o funkcjonowaniu miasta, funkcjonowaniu zakładów pracy, godzinach w jakich pracownicy zaczynają i kończą pracę. Nie zna potrzeb ludzi. Dlatego bez sensu jeżdżą puste autobusy, bo rozkłady nie są dostosowane do potrzeb ludzi. Gdzie indziej są przepełnione autobusy z tego samego powodu. Czy autobusy są dla ludzi?????! Czy ludzie dla autobusów??? Bilety są coraz droższe, a nikt nie pomyślał o mieszkańcach. W tym mieście nigdy nie będzie dobrze, bo tu się nie szanuje ludzi.
Misiek (31 grudnia 2022 17:16)
Co za matoł to redagowal... czytać się nie da tego newsa.. masa błędów.
Ziomal (30 grudnia 2022 11:23)
Do Zagórza Śląskiego przydał by się autobus.
autobusy dla mieszkańców (30 grudnia 2022 10:58)
Do poprawienia jest wiele w temacie komunikacji, np. linie A i C bezproduktywnie jeżdżą od bardzo wielu lat ulicą Główną ? Powinny skręcać przy Netto jak linia 8, przystanek przy Mando i dalej Wyszyńskiego przez Piaskową G., wtedy to miałoby sens. Linia 18 jeżdżąca do jedynego otwartego basenu też powinna jechać przez Piaskową Górę i wracać tak samo, a nie bezproduktywnie mknąć dołem, połączenie Podzamcza i Piaskowej z Nowym Miastem też jest potrzebne + Andrzejówka, Walim, Mieroszów ... Nie potrzeba do tego firmy zewnętrznej, każdy to widzi !
Arci (30 grudnia 2022 10:15)
Pewnie linie 11 wydłuża autobus kursować będzie co 2 godziny a dzieci i starsze osoby będą marzli i czekali na powrót do domu i że szkoły teraz co godzinę i to jest już długo masakra
Miki (29 grudnia 2022 19:06)
4 mogla by byc częściej a i o starówce mogli by sobie przypomnieć.. 0 była potrzebna...
Monika (29 grudnia 2022 18:50)
Szkoda że o Poniatowie zapomnieli????
Kamil (29 grudnia 2022 15:22)
Przydał by się przystanek na ul. Wyszyńskiego obok Mando w stronę Szczawienka .
Prezes (29 grudnia 2022 14:38)
Cytuję użytkownika: Olo
Prosiłem o wydłużenie pojedynczych kursów linii 9 lub 19 na Poniatów.
I co z tego?
Roman 500 000 (29 grudnia 2022 13:13)
Cytuję użytkownika: WB
Tylko niech nie zapomną o postawieniu wiaty na Gałczyńskiego bo to przystanek w szczerym polu
Zapomnij.Priorytetem są wiaty ma śmietniki.Za całkiem spore pieniądze.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Łukasz Kazek - eksplorator historii

Zaczął biegać setkę po pięćdziesiątce

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij