Menu

Unikatowe nagranie ze ''starej'' Starej Kopalni

W sieci ukazało się unikatowe nagranie z wycieczki szkolnej do Muzeum Przemysłu i Techniki (aktualnie Stara Kopalnia). Możemy zobaczyć, jak obiekt wyglądał przed rewitalizacją. 

Unikatowe nagranie ze ''starej'' Starej Kopalni

Na kanale Piotra Janowskiego czytamy:

 

 

W dniu 12 września 2008 r. Pan Włodzimierz Malta zorganizował wyjście uczniów odbywających naukę na kierunku technik elektryk do Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu (aktualnie Stara Kopalnia)*.

Nagranie przedstawia stan obiektów kopalni bezpośrednio przed rewitalizacją.
*Muzeum Przemysłu i Techniki powołane zostało zarządzeniem Wojewody Wałbrzyskiego z dnia 11.01.1993 r., jako Oddział Muzeum Okręgowego w Wałbrzychu. W grudniu 1999 r. Zarząd Miasta Wałbrzycha nieodpłatnie przekazał nowemu oddziałowi 28 budynków (w tym większość wpisanych do rejestru zabytków), znajdujących się na terenie dawnej kopalni Julia oraz 279 maszyn i urządzeń, pochodzących nie tylko z „Julii” lecz też z pozostałych kopalni wałbrzyskich: tu były przewożone z likwidowanych w latach 90. XX w. zakładów. W roku 2009 powstała w tym miejscu instytucja kultury Park Wielokulturowy Stara Kopalnia.
Materiał filmowy z prywatnego archiwum Piotra Janowskiego

red
foto: youtube Piotr Janowski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

ks (2 stycznia 2023 8:24)
Pan Malta - super człowiek!
Socha (1 stycznia 2023 16:22)
A na zdjęciu wspaniały nauczyciel pan Malta ze swoimi uczniami.

Dodaj komentarz

wycieczka  |   stara  |   kopalnia  |   youtube  |   centrum  |   nauki  |   sztuki  |   park  |   wielokulturowy  |  

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara w Starej Kopalni

Fundusze unijne dla Wałbrzycha

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij