Menu

Policja wznowiła poszukiwania zaginionego niemieckiego turysty

Policja wznowiła dziś rano poszukiwania 83-letniego turysty z Niemiec. Mężczyzna zaginął w niedzielę w Parku Książańskim. W poniedziałek późnym wieczorem akcję wstrzymano, dziś mężczyzny szuka od rana ponad 100 osób.


 

Policja wznowiła poszukiwania zaginionego niemieckiego turysty

Mężczyzny poszukują policjanci, strażacy, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych) i GOPR. W poniedziałek wieczorem pojawił się też policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Akcję prowadzono do późnych godzin wieczornych. Dziś nad ranem akcję poszukiwawczą wznowiono.

- Apelujemy do wszystkich, jeżeli widzieli zaginionego mężczyznę — prosimy o kontakt. Ważna jest każda informacja — mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mężczyzna mógł wyjść z terenu Parku Książańskiego i przebywać w jednej z okolicznych miejscowości. Możliwe jest też, że wsiadł do jakiegoś autobusu.

- Przypominam, że mówimy o ponad 80-letnim mężczyźnie i nie wiemy dokładnie jaki jest jego stan zdrowia pamięciowego. - mówił Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej.

Służby proszą o kontakt osoby, które mogły widzieć zaginionego mężczyznę. Co ważne, gdyby ktoś go spotkał, to posługuje się wyłącznie językiem niemieckim. Wszystkich mających informacje, o tym, gdzie w/w mężczyzna może przebywać lub mogących pomóc w jego odnalezieniu, prosimy o kontakt pod numerem alarmowym Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2 (tel. 47 87 513 60 lub 47 87 51 423).Czytaj też:
Poszukują zaginionego 83-letniego turysty z Niemiec

adm
foto: KMP Wałbrzych 
redakcja@walbrzych24.com  


 

Komentarze

DJ2023 (3 stycznia 2023 15:41)
Cytuję użytkownika: a
Wyjazd turystyczny - to znaczy, że kondycja była poprawna. Gdyby zemdlał- napewno odnotowanoby zgłoszenie a i o drogę potrafi zapytać. Cisza niepokojąca.
Odnaleziono ciało zaginionego niemieckiego turysty zapewnie stracony został !
a (3 stycznia 2023 11:53)
Wyjazd turystyczny - to znaczy, że kondycja była poprawna. Gdyby zemdlał- napewno odnotowanoby zgłoszenie a i o drogę potrafi zapytać. Cisza niepokojąca.
Czytelnik (3 stycznia 2023 10:49)
"Przypominam, że mówimy o ponad 80-letnim mężczyźnie i nie wiemy dokładnie jaki jest jego stan zdrowia pamięciowego. - mówił Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej." To żona tego pana nie wie co mu dolega i czy na coś choruję ?

Dodaj komentarz

zaginiony  |   poszukiwania  |   Zamek Ksiąz  |   Park Ksiąząński  |   policja  |   112  |   po sąsiedzku  |  

Pięcioro wałbrzyszan zatrzymanych z narkotykami

Wałbrzyscy policjanci dostali nowe quady

Akcja ''Trzeźwość'' - jeden kierowca pod wpływem alkoholu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij