Menu

Budują ośrodek leczenia dzikich zwierząt

Ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt w Zagórzu Śl. jest prawie na ukończeniu. Wkrótce woliery pomieszczą nawet około setki podopiecznych Fundacji Dzika Nadzieja.

Budują ośrodek leczenia dzikich zwierząt
Fundacja od lat zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt. W naszym regionie brakowało jednak specjalistycznego ośrodka, gdzie zwierzęta mogłyby przechodzić rehabilitację po zabiegach. O budowę takiego ośrodka Fundacja Dzika Nadzieja zabiegała od dawna i w końcu udało się wcielić ich plany w życie. Na terenie podarowanym od gminy Walim, dzięki środkom przekazanym przez darczyńców udało się postawić kilkanaście wolier, które już wkrótce zajmą podopieczni fundacji.
 
- Dzięki temu, że mamy już na ukończeniu te woliery będziemy mogli zajmować się również ssakami, a do tej pory było to bardzo utrudnione bez infrastruktury. Nie będziemy mieli na razie wybiegu dla dzików ani dla jeleni, ale już na przykład sarny, czy małe drapieżne jak lisy i borsuki już będziemy mogli przyjąć i się nimi zaopiekować - mówi Robert Bajek z Fundacji Dzika Nadzieja.
 
 
Budowa ośrodka nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc ludzi, którym bliski jest los zwierząt dzikich, którymi na ogół nikt się nie opiekuje.
 
- Wszystko pochodzi ze zbiórek i drobnych datków, które pozyskujemy co miesiąc. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, między innymi panu Januszowi Woźnickiemu, dzięki któremu stawiamy w tej chwili dosyć dużą wolierę dla ptaków szponiastych - mówi Robert Bajek.
 
 
 
Fundacja od lat działa na terenie powiatu wałbrzyskiego i o tym, że są potrzebni, świadczy liczba interwencji, w jakich brali udział i zwierząt, które uratowali.
 
- Interwencji mieliśmy ponad 300, nie licząc teleporad, których mamy dużo każdego dnia. Uratowaliśmy ponad 220 zwierząt - wylicza Robert Bajek.
 
 
Obecnie pod opieką fundacji jest kilkanaście zwierzaków. Gotowe woliery będą w stanie pomieścić ich około setki. Nie jest to dużo w porównaniu do podobnych ośrodków w Polsce ale na początek wystarczy. Jest także miejsce na dalszą rozbudowę. Otwarcie ośrodka planowane jest na wiosnę, gdy do fundacji trafia najwięcej poszkodowanych. Nadal można wspierać starania wolontariuszy, wpłacając datki na specjalną zbiórkę w serwisie zrzutka.pl.
 
 
plr
foto: użyczone / Fundacja Dzika Nadzieja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Renata (4 stycznia 2023 10:55)
Wspaniała sprawa,będę wspierać.

Dodaj komentarz

Walim  |   Zagórze Śląskie  |   dzika nadzieja  |   zwierzęta  |   pomoc  |   charytatywnie  |  

Wycieczki z przewodnikiem po Zagórzu i na Zamek Grodno

Przebiegnie 440 km dla Gabrysi

Ania z Zielonego Wałbrzycha pomoże znaleźć rodzinę zastępczą

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij