Menu

Świdnica dofinansowuje In Vitro

Program  in vitro realizowany jest w Świdnicy od 2021 roku. Zakwalifikowało się do niego już 15 par, wśród nich uruchomiono 11 procedur zapłodnienia in vitro. Do tej pory urodziło się 3 dzieci, potwierdzona jest również 1 ciąża i 1 para oczekuje na wyniki leczenia.  

Świdnica dofinansowuje In Vitro
Koszt szacowany jest na ok. 190 tys. zł. Do końca 2022 roku wydatkowano na ten cel  61 653 zł. 
 
Petycję w sprawie przyjęcia programu dofinansowania in vitro podpisało ponad 800 mieszkańców.
 
Głównym jego celem jest zapewnienie dostępu do procedury zapłodnienia  pozaustrojowego  mieszkańcom  Świdnicy, u  których  zdiagnozowana  została niepłodność,  poprzez  wsparcie  finansowe  procesu leczenia. Program ten zakłada dofinansowanie jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka dla każdej pary zakwalifikowanej w wysokości do 100%, ale w maksymalnej kwocie 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie. 
 
 
Do programu zostaną zakwalifikowane pary spełniające kilka kryteriów. Muszą mieszkać w Świdnicy, czyli być zameldowani od minimum 12 miesięcy. Przyczyna niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności musi być stwierdzona również w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu. Wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 25-40 lat, a mężczyzny 25-50 lat.
 
Decyzję o kwalifikacji pary do leczenia podejmie realizator programu.
 
Zainteresowane parymogą skontaktować się  z wrocławską kliniką INVICTA lub z Wydziałem Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 
 
red
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

bezstronny (8 stycznia 2023 10:54)
LGBT się cieszą bo darmwy zabieg tylko trza zapłacić surorogatce za donoszenie ciąży.Wątpię czy to przejdzie gdy wojewoda się dowie.
Jerzy Langaster (8 stycznia 2023 7:55)
Wyżucanie publicznych pieniędzy w błoto.
Antychryst (7 stycznia 2023 19:48)
Miejski kler wali piane z pyska ;-)

Dodaj komentarz

swidnica  |   invitro  |   pomoc  |   zaplodnienie  |   program  |   koszty  |   pary  |   klinika  |   wtv  |   w24  |   wiadomosci  |   informacje  |  

Oddaj krew w mobilnym punkcie

''Gadająca'' opaska ratuje życie

Zaginął mężczyzna. Pomóż go odnaleźć

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij