Menu

Porcelana zwalnia ludzi i... milczy

Pierwsze wypowiedzenia już zostały wręczone, wałbrzyska Porcelana Krzysztof zwalnia ludzi. Od tygodnia próbujemy skontaktować się z władzami spółki — telefon milczy, nie otrzymaliśmy też odpowiedzi na nasze pytania, które przesłaliśmy mailem.

Porcelana zwalnia ludzi i... milczy
Pod koniec października pisaliśmy o kłopotach fabryki porcelany "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej. Problemy z dostawami gazu spowodowały, że zakłady musiały wstrzymać produkcję. Pytaliśmy wtedy o sytuację w wałbrzyskiej fabryce porcelany "Krzysztof".

- W naszym zakładzie produkcyjnym nie ma żadnych ograniczeń w dostawach gazu ani energii elektrycznej. -  informował wtedy dyrektor produkcji w Porcelanie Krzysztof, Jacek Palus. 

Problemem była jednak cena gazu. 

-  Niestety rekordowe ceny gazu są olbrzymim wyzwaniem dla ciągłej i rentownej produkcji. Radzimy sobie z tymi problemami i dzięki ostatnim obniżkom cen gazu patrzymy z nadzieją w przyszłość. -  informował  Jacek Palus. 

Przyszłość jednak zabrała nadzieję, pracownicy porcelany otrzymują wypowiedzenia. Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Fabryce Porcelany "Krzysztof" trafiło do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu - poinformowało radio RMF FM. Zwolnionych ma zostać 70 osób. Spółka poinformowała o "likwidacji wydziałów w związku z planowanym zakończeniem działalności, spowodowane jest to drastycznym wzrostem cen gazu i problemami z ciągłością dostaw".

W fabryce porcelany Krzysztof nikt nie odbiera telefonu. Pytania dotyczące między innymi zwolnień i zamknięcia fabryki wysłaliśmy niemal tydzień temu — nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

W lutym ubiegłego roku, pracownicy "Krzysztofa" byli masowo wysyłani na urlopy. Pracownicy bali się już wtedy, że nie będzie do czego wracać. Byli też oburzeni, że 
nikt z nimi nie rozmawiał i nie pytał o zgodę. 

Wtedy również, gdy próbowaliśmy uzyskać komentarz dyrekcji zakładu -  dyrektor odebrał telefon i powiedział, że nie ma czasu i oddzwoni. Nie oddzwonił, a później nie odbierał od nas telefonów. 
 
 

W kwietniu 2020 roku była pierwsza fala masowych zwolnień.  Dyrektor wałbrzyskiego Powiatowego Urzędu Pracy  Marzena Radochońska przekazała nam, że do urzędu wpłynęło zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych, a z informacji jakie podsiadał wynikało, ze zwolnionych miało zostać 170 pracowników.  Wtedy również nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania wysłane do zarządu Porcelany Krzysztof. 
 
Produkcję w zakładzie rozpoczęto w 1831 roku. Fabryka ma za sobą okresy wzlotów i upadków. Czy tym razem również się podniesie? Czekamy na odpowiedź na zadane pytania i informacje od zarządu Porcelany Wałbrzych. 

Czytaj też:
Czy to koniec porcelany? Zwolnienia pracowników w Porcelanie Krzysztof
Pracownicy Porcelany wysyłani na przymusowe urlopy
Czy produkcja w Porcelanie Krzysztof zostanie wstrzymana?
Grupowe zwolnienia w Porcelanie Kristoff

adm
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

2man (6 stycznia 2023 22:32)
Cytuję użytkownika: Maniek.
To prywatna firma i prącie wam do tego!
Pierd.. licie hipolicie... Powinien pójść jasny komunikat z firmy. Zwalniamy tyle a tyle osób Zamykamy spółkę bo nastąpiło to i to a nie klasyczna olewka i brak odpowiedzi. W sumie to i tak.sie zrzucimy w podatkach na przyszłe zasiłki zwalnianych
Maniek. (6 stycznia 2023 16:50)
To prywatna firma i prącie wam do tego!
pennywiser (5 stycznia 2023 21:50)
Cytuję użytkownika: 2man
Chyba redakcjo powinniście moderować komentarze.. Wracając do meritum szkoda ludzi i historii tej firmy. Tak to rozwalić to tylko Polak potrafi.
Moderują, ale jeden debil siedzi na tym forum caly dzien i spamuje hejtem. Odpisuje sobie nawet sam na wlasne komentarze pod roznymi ksywami z tego samego ip. W koncu ktos zglosi go za obraze i zapukaja do niego smutni panowie z policji, jak juz kilkukrotnie to mialo miejsce w tym miescie
spec (5 stycznia 2023 21:22)
Mala strata ch*j nie wyroby zwykle gnioty zburzyc zaorac i postawic nastepna chlodnie
2man (5 stycznia 2023 20:49)
Chyba redakcjo powinniście moderować komentarze.. Wracając do meritum szkoda ludzi i historii tej firmy. Tak to rozwalić to tylko Polak potrafi.
Alex (5 stycznia 2023 18:38)
Może napiszecie co się dzieje w byłej Kalkomanii.Kto to kupił i co ma tam powstać?
Placek (5 stycznia 2023 18:10)
Cytuję użytkownika: Tre
Cytuję użytkownika: Oj tam oj tam
Nie ma co płakać, dostajecie pincety, dodatkowe emeryturki, socjale to nie płakać. Jak strajkowali nauczyciele to ludzie ich na strefę zapraszali. Głosowanie na PiS musiało przynieść skutek. Polskiego zakladu PiS nie ratuje, a obcy kapitał w naszym kraju ma się dobrze.
Tobie dzbanie to już lekarz nie pomoże!!!!
Pierwszy pisior już się zameldował. Taki psi odpad nie widzi podwyżek, inflacji, upadających sklepów, restauracji. W TVP o tym mu nie powiedzieli
Tre (5 stycznia 2023 17:41)
Cytuję użytkownika: Oj tam oj tam
Nie ma co płakać, dostajecie pincety, dodatkowe emeryturki, socjale to nie płakać. Jak strajkowali nauczyciele to ludzie ich na strefę zapraszali. Głosowanie na PiS musiało przynieść skutek. Polskiego zakladu PiS nie ratuje, a obcy kapitał w naszym kraju ma się dobrze.
Tobie dzbanie to już lekarz nie pomoże!!!!
Pedofilia Obywatelska - chronili, płacili, nagrody (5 stycznia 2023 15:22)
Jak to jest, że za pedofilie w kościele odpowiadają ci co dokonali czynu, ale i biskupi, sam papież, cały kościół a nawet i wierni. A za pedofilie w PO odpowiada tylko sprawca, a za wyciszanie, zamiatanie sprawy nie odpowiada nikt? Jak to jest? Jak gwałci dziecko polityk PO, to dziecko mniej cierpi? Ilu jeszcze takich jest w PO. Już było 6, a o ilu nie wiemy? 1. Jaki jest powód zwłoki w reakcji urzędu na powyższe zagadnienie? 2. Jakie obowiązki zawodowe w ostatnim czasie pełnił opisywany pracownik? 3. Jakie wynagrodzenia, wraz z nagrodami i dodatkami, otrzymywał pan Krzysztof F.? 4. Czy w omawianej sprawie zostało przeprowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające? 5. Czy do przełożonych i odpowiednich jednostek organizacyjnych urzędu marszałkowskiego docierały jakiekolwiek sygnały o skłonnościach skazanego 6. W ciągu ostatnich pięciu lat marszałek województwa zachodniopomorskiego przekazał 1,5 mln złotych dla organizacji LGBT w regionie. Ile z tych pieniędzy trafiło do organizacji "Równość na fali", w której działał Krzysztof F. 7. W ostatnich latach wojewódzki program przeciwdziałaniu uzależnieniom finansował ze środków ujętych w budżecie województwa zachodniopomorskiego kampanię "Z dala od alkoholu", która została zainaugurowana przez stowarzyszenie "Równość na fali". Ile wyniosło dofinansowanie? 8. Czy na powyższe wsparcie miało wpływ to, że Krzysztof F. był pełnomocnikiem marszałka? 9. Czy planowane jest wprowadzenie jakichkolwiek programów kadrowych, zapobiegających zaistnieniu podobnych sytuacji w przyszłości, szczególnie wśród osób działających w otoczeniu skazanego, a których działalność może godzić w dobre imię urzędu. 10. Czy urząd marszałkowski w ostatnich latach korzystał z usług lokalu gastronomicznego "Marshal Food", należącego do Krzysztofa F.? Jeśli tak, w jakim charakterze, i jakie to były kwoty usług? 11. Czy pan Krzysztof F., który w ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem do sejmiku województwa zachodniopomorskiego z ramienia PO, dalej jest członkiem tej partii? Jak do tej osoby odniosły się okręgowe i krajowe władze partii po jego skazaniu wyrokiem sądu?
Księgowy (5 stycznia 2023 14:07)
Z moment ten portalik nie będzie miał dla kogo pisac.Ale sam do tego rękę przyklada.Wpierw propagowanie pandemii a potem przyłączenie się do szczujni ukrainskiej
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Porcelana Wałbrzych  |   zwolnienia  |   praca  |   porcelana  |  

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze

Czy to koniec ostatniej fabryki porcelany w regionie ?

Wałbrzyska policja ma czworo nowych funkcjonariuszy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij