Menu

Sprawa ''PiS-owskiego nieuka'' wraca do sądu

Sąd ponownie rozpatrzy czy nazwanie kogoś "PiS-owiskim nieukiem" jest zniesławieniem. Chodzi o burmistrza Kłodzka Michała Piszko, który "PiS-owskim nieukiem" nazwał radnego Stanisława Bartczaka. Sprawa wraca na wokandę, będzie rozpatrywana trzeci raz. 


 

 
Sprawa ''PiS-owskiego nieuka'' wraca do sądu

W październiku 2020 roku, podczas jednej z komisji Rady Miasta Kłodzka, burmistrz Michał Piszko nazwał radnego Stanisława Bartczaka „pisowskim nieukiem". Ten poczuł się znieważony i sprawa w sierpniu 2021 roku trafiła do sądu. Burmistrz powoływał się na uniewinnienie Jakuba Żulczyka, który nazwał prezydenta Andrzeja Dudę "debilem". 

Kłodzki sąd, choć uznał, że do złamania prawa doszło i radny miał prawo poczuć się urażony, sprawę umorzył ze względu na niską szkodliwość czynu. 

Po odwołaniu radnego Stanisława Bartczaka, świdnicki Sąd Okręgowy skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia do Sądu Rejonowego w Kłodzku.  

– Ażeby umorzyć postępowanie karne z uwagi na znikomy stopień społecznej szkodliwości czynu, należy najpierw ustalić, że oskarżony swoim zachowaniem zrealizował znamiona czynu zabronionego – mówił cytowany przez Gazetę Wyborczą,  sędzia Sebastian Kowalski ze świdnickiego sądu – Tymczasem w zaskarżonym postanowieniu próżno szukać ustaleń pozwalających na taką tezę.

 

 

Sąd ma teraz uwzględnić okoliczności, w jakich miało dojść do naruszenia dóbr  również w kontekście prawa do wyrażania opinii określonego w konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

- Dopiero ewentualne przypisanie oskarżonemu czynu zabronionego uprawnia sąd do badania stopnia społecznej szkodliwości czynu. – uzasadniał sędzia.

Tym samym, sprawa będzie rozpatrywana już trzeci raz - teraz przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. 

Czytaj też:
Nazwał radnego ''pisowskim nieukiem''
Nie będzie kary za ''PiS-owskiego nieuka''

adm
foto: ilustraycjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (6 stycznia 2023 9:43)
Cytuję użytkownika: Kaspar Hauser
Slowo nieuk, nie jest obrazliwe, to obiektywne okreslenie kogos kto ma problem z przyswajaniem wiedzy, nawet lepiej ze nieuk zostal radnym, wszak jest przedstawicielem danej spolecznosci, sobie podobnej
Trzeba przyznać, że w zakresie okłamywania, oszukiwania i okradania ludzi te różne "Hausery" są bardzo dobrze wytresowane.
xsdS (5 stycznia 2023 21:05)
sok z buraka kasuje wpisy wyborcza PZPR
Kaspar Hauser (5 stycznia 2023 17:38)
Slowo nieuk, nie jest obrazliwe, to obiektywne okreslenie kogos kto ma problem z przyswajaniem wiedzy, nawet lepiej ze nieuk zostal radnym, wszak jest przedstawicielem danej spolecznosci, sobie podobnej
cipa (5 stycznia 2023 16:06)
daga pomoze jest tam jeck zwany puaskiem
Mundi (5 stycznia 2023 15:24)
Cytuję użytkownika: KrwawyLoLo
Jak liliputin z żoliborza krzyczał o zdradzieckich mordach to żaden prokuratorek nawet palcem nie kiwnął
A gdzie tu jest obraza, to jest szczera prawda
Pedofilia Obywatelska (5 stycznia 2023 15:17)
Jak to jest, że za pedofilie w kościele odpowiadają ci co dokonali czynu, ale i biskupi, sam papież, cały kościół a nawet i wierni. A za pedofilie w PO odpowiada tylko sprawca, a za wyciszanie, zamiatanie sprawy nie odpowiada nikt? Jak to jest? Jak gwałci dziecko polityk PO, to dziecko mniej cierpi? Ilu jeszcze takich jest w PO. Już było 6, a o ilu nie wiemy?
PRAWDA CIE WYZWOLI (5 stycznia 2023 13:46)
Cytuję użytkownika: KrwawyLoLo
Jak liliputin z żoliborza krzyczał o zdradzieckich mordach to żaden prokuratorek nawet palcem nie kiwnął
ZA PRAWDE POPYCHLE NIEMCKIE SIE KARZE. PRAWDA CIE WYZWOLI SORCIE. PAMIETASZ JAK MONISIA OLEJNIKW TVN Z KARTKA WYSTAPLILA GORSZY SORT? DLACZEGO NIE MIALA KARTKI ZDRADZIECKA MORDA, ALBO ZNISZCZONY LUMP. BARDZO TWARZOWE BY BYLO. A TERAZ WYLEMPARCIAJ DO ONANIZOWANIA SOBIE I SWOIM DZIECIOM RYJA BANANAMI W OBRONIE SZTUKI.
Jerzy Jacek Pilchowski (5 stycznia 2023 13:43)
Cytuję użytkownika: KrwawyLoLo
Jak liliputin z żoliborza krzyczał o zdradzieckich mordach to żaden prokuratorek nawet palcem nie kiwnął
Jeżeli jest pan tym "KrwawymLoLo" z UB-ecji to ten z Żoliborza był w stosunku do pana nadmiernie delikatny. P.S. A może tylko jest pan tylko naiwny i wierzy w GW oraz TVN.
KrwawyLoLo (5 stycznia 2023 13:03)
Jak liliputin z żoliborza krzyczał o zdradzieckich mordach to żaden prokuratorek nawet palcem nie kiwnął

Dodaj komentarz

Kłodzko  |   Michał Piszko  |   PiS  |   "pisowski nieuk"  |   Stanisław Bartczak  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

PiS alarmuje - Wałbrzych się zadłuża i nie ma strategii rozwojowej

Pobiegnij dla chorej Lenki. Wpisowe przeznaczone będzie na leczenie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij