Menu

OSP Boguszów-Gorce podsumowała 2022 rok

Uczestniczyli w 225 akcjach, pomagali uchodźcom, współorganizowali ciekawe wydarzenia dla mieszkańców. Strażacy ochotnicy z Boguszowa-Gorc podsumowali swoją działalność w minionym roku.

OSP Boguszów-Gorce podsumowała 2022 rok
Wyjazdy do akcji, ćwiczenia i szkolenia to jedna strona medalu. Utrzymanie i konserwacja pojazdów i sprzętu, remizy, działalność kulturalna i oświatowa, prowadzenie dokumentacji operacyjnej, prowadzenie księgowości, rozliczanie dotacji, pilnowanie okresowych badań lekarskich, przeglądów pojazdów i sprzętu - brzmi jak opowieść przedsiębiorcy, który prowadzi firmę. W rzeczywistości to  całkowicie społeczna, codzienna działalność strażaków OSP Boguszów-Gorce i Zarządu z wielką pomocą młodzieżowej drużyny pożarniczej. 
 
Jak zapisał się ubiegły rok w statystykach?
Wyjazdy do akcji: 225 razy, w tym: 
- pożary: 97
- miejscowe zagrożenia: 124
- alarmy fałszywe: 4 
Zabezpieczenia operacyjne JRG, ćwiczenia:
- zabezpieczenie JRG: 14 
- ćwiczenia (własne): 16 
- ćwiczenia wspólnie z PSP: 5 
Inne wyjazdy:
 
 
- zabezpieczenia imprez i uroczystości: 6 
 
Powyższe liczby to nic innego, jak pokazane w cyfrach zaangażowanie naszych strażaków w ratowanie zdrowia i życia ludzi. 
 
 
Dodatkowo początek 2022 roku przyniósł szeroko zakrojoną akcję pomocy obywatelom Ukrainy, w którą mocno włączyli się Druhowie. Praktycznie nie było dnia bez ich zaangażowania, czy to w przygotowanie noclegów, czy późniejszym przyjmowaniue uchodźców. 
 
- Serdeczne podziękowania chcemy złożyć Wszystkim, z którymi współpracowaliśmy przy działaniach i mamy nadzieję na kolejny rok jeszcze lepszej współpracy - napisali strażacy na swoim Facebooku.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / OSP Boguszów-Gorce
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

p (8 stycznia 2023 8:06)
Prowadzenie księgowości?
Edek (7 stycznia 2023 9:59)
Zuch chłopaki

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   straż pożarna  |   112  |   OSP  |   ratownicy  |  

Wziął 3 tys. zł kredytu, teraz grozi mu 8 lat więzienia

Groził ochroniarzowi, że go zabije

Zaginął mieszkaniec Boguszowa-Gorc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij