Menu

Gruzińskie krajobrazy w Multimedialnej Galerii Obrazu

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż fotografii Krzysztofa Chwalińskiego, które powstały podczas podróży do Gruzji. W programie także spotkanie z autorem i jego gruzińskim przewodnikiem, którzy opowiedzą o wyprawie.

Gruzińskie krajobrazy w Multimedialnej Galerii Obrazu
Fotografia jest dla niego sposobem na odkrywanie i opisywanie świata, kluczem do poznawania ludzi i niezwykłych miejsc. Chętnie rusza w podróż, choć zakorzeniony jest w rodzinnej ziemi wałbrzyskiej i w Krakowie, który od kilkunastu lat jest jego domem.
 
Krzysztof Chwaliński - z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz (radio RMF MAXX , radio RMF Classic+, Offset Magazine). Konferansjer i pasjonat podróży, których nie wyobraża sobie bez aparatu fotograficznego. Z potrzeby serca także portrecista.
 
W Gruzji, której mały fragment zobaczą Państwo na wystawie w Multimedialnej Galerii Obrazu, zakochany jest od 2016 tego roku. Wtedy pojechał tam (w roli basisty) na White Bridge Festival. Gruzini pokazali uczestnikom tego wydarzenia skrawek swojego pięknego kraju, wielkie, gościnne serca i niezwykłego ducha tej krainy. Później wrócił do Gruzji już na dłużej i zakochał się w Gruzinach i ich kraju – jego oczywistym pięknie, ale i w kontrastach, widokach jak z bajki, winie, cha-chy, muzyce i chaczapuri.
 
 
Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 14 stycznia 2023 o godz. 17.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni, na którym Krzysztof Chwaliński wspólnie z Gruzinem, organizatorem wspomnianego White Bridge Festivalu – Konstantinem Nachqebia opowiedzą o Gruzji.
 
 
 
O malachitowych łąkach Ushguli, górach Swanetii i dumnych Swanach. O niezwykłych ogrodach Makhinjauri i znanym w Polsce z piosenki Alibabek Batumi – od którego może się zakręcić w głowie, a także o mieście Kutaisi i rozsianych po całym kraju monastyrach. Patronat nad wystawą objął OM System (Olympus).
 
Będzie to opowieść o pięknie, ulotności, winie, śpiewie, pysznym jedzeniu i cudownych ludziach – gruzińskich przyjaciołach.
 
Wystawę będzie można oglądać do 9 lutego. Wstęp wolny.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / K. Chwaliński
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Langaster (8 stycznia 2023 7:03)
Gruzja morze być, bo ś.p prezydent profesor Lech Kaczyński podziwiał ten kraj.

Dodaj komentarz

WOK  |   sztuka  |   kultura  |   fotografia  |   wernisaż  |  

Mike Parker Quartet na scenie w A’PROPOS

Pięć lat fotografowania bloku

Jeden blok w 44 odsłonach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij