Menu

Invest Park pozyskał największe inwestycje w kraju

2022 rok należał do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. INVEST-PARK pod
względem wartości nakładów inwestycyjnych i nowych miejsc pracy stał się liderem
wśród wszystkich Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. WSSE w minionym
roku pozyskało łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld zł.
Invest Park pozyskał największe inwestycje w kraju
Mimo popandemicznego okresu, w czasie gwałtownych przemian geopolitycznych, toczącej się wojny w Ukrainie i braku stabilnych cen nośników energii, WSSE okazała się najlepszą Strefą w Polsce pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych.
 
- Jubileusz WSSE zakończyliśmy rekordowym wynikiem w historii spółki. Pozyskaliśmy łącznie 28 inwestycji wartych przeszło 7 miliardów zł. Przez ostatni rok nasz zespół sprawił, że Invest-Park nie jest już tylko jedną z najlepszy stref w Polsce
- staliśmy się numerem jeden w skali całego kraju - podkreśla Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.
 
Kilkadziesiąt przyznanych decyzji oznacza nie tylko miliardowe nakłady, ale także 3249 nowych miejsc pracy - na całym obszarze jej oddziaływania. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju - mowa m.in o nowoczesnych zakładach przetwarzania baterii litowo-jonowych czy niskoemisyjnych producentach komponentów ułatwiających recykling w branży automotive. Wśród nich są zarówno firmy polskie, jak i te z kapitałem zagranicznym.
 
 
- Invest-Park otwiera zestawienie Stref z największą wartością inwestycji w minionym - 2022 roku, ale co równie ważne - blisko co trzecie miejsce pracy na terenie całej Polskiej Strefy Inwestycji powstanie właśnie na naszym obszarze oddziaływania - uzupełnia wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Lokalne Centrum Biznesu powstało w Jaworzynie Śląskiej

Przyszli kryminolodzy rozpoczęli studia w Szczawnie-Zdroju

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowuje w Pleszewie 5...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij