Menu

Fala wandalizmu w Boguszowie

Akty wandalizmu na przystankach autobusowych przybrały na sile – kolejne wiaty w Boguszowie-Gorcach zostały zdemolowane. Tym razem zniszczono 3 sztuki.

 

Fala wandalizmu w Boguszowie

Wandale zniszczyli trzy wiaty -  przy ul. Kamieniogórskiej,Głównej i na pętli przy ul. Kosynierów i Bocznej, w której rozbito dwie boczne szyby.  Wiaty przy ul. Kamieniogórskiej oraz Głównej zostały zniszczone także w zeszłym roku. Wtedy ofiarą wandali padły boczne szyby, których wymiana kosztowała gminę ponad 6 tys. złotych.

- Tego typu naprawy są czasochłonne i kosztowne, ponieważ szyby wykonywane są na zamówienie. Tym razem przywrócenie trzem przystankom ich dawnego wyglądu pochłonie łącznie ok. 22 tys. złotych, a koszty naprawy ponownie poniesie gmina, a więc wszyscy jej mieszkańcy. - informują boguszowscy urzędnicy.

Straż Miejska ma zapis monitoringu z miejsca zdarzenia, prosi też świadków o kontakt z jednostką w Boguszowie-Gorcach pod nr tel. 74 844 92 93 lub z Komisariatem Policji pod nr tel. 47 875 71 20.

 

 kat
foto: Gmina Boguszów - Gorce
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Basilic (11 stycznia 2023 11:22)
Skoro mają monitoring to jaki problem żeby rozpoznać wandali ? Proszą o pomoc w ujęciu sprawców . Śmiech na sali i kpina . Do roboty się brać strażnicy wiejscy i szukać sprawców .
jerzy (10 stycznia 2023 17:49)
Ten grajdołek, to enklawa najgorszej patologii.Prochy, włamania,kradzieże itd.
Alex (9 stycznia 2023 11:27)
Zrobić ścianki z grubej blachy i zaspawać.Patologia szyb nie potrzebuje.Jeżeli poprawność polityczna nie pozwala na adekwatne ukaranie sprawców,to trzeba się przed nimi zabezpieczać.Czasami brakuje jednak systemu z PRLu,gdzie sprawcy najpierw dostaliby porządny wpie*dol,a następnie poszli "z bomby"do puchy,gdzie w kamieniołomach odpracowali by szkodę.
Teodor (9 stycznia 2023 10:25)
A Policjia zajęta podwożeniem nastolatek, Zimno było szalik i czapke mieli to na monitoringu ryja nie widać, trza sprawdzić logowanie komórek w tym czasie w tym miejscu o ile na słupa nie mieli złapać w pierd... pózniej przesłuchać dać do podpisania przyznanie sie do winy jeszcze raz wpierd... i przymusowe roboty drogowe a nie kimać w ciepłym więzieniu Ordung must sein a nie miłosiedzie jerzego P najgłupszego komentatora na wałbrzyszku
spec (9 stycznia 2023 10:01)
Zlikwidowac polaczenia autobusowe z wiocha niech zapierdalaja z buta i po problemie
Biurwa (9 stycznia 2023 9:26)
Zaraz, dlaczego szyby na zamówienie? Nie można było zrobić wiaty o jakichś standardowych wymiarach, żeby potem kupić szybę boczną czy tylną i każdy wie o co chodzi.?
Gienek (9 stycznia 2023 9:22)
Dlaczego nie opublikuja zapisu z monitoringu.Pokazać te mordy wandali.Ktoś ich rozpozna. Po zatrzymaniu opublikować zdjęcia patroli.Najczęściej kończy się na malej karze.Dowalic taka karę, żeby była adekwatna do czynu.Młodzież pije _cpa i rozrabia,nie zawsze jest to zauważalne przez stróży prawa. Dlaczego strażnicy wspólnie z policja nie patroluja miasta.?W dzień spacerują po mieście w nocy ich nie widać.Sam monitoring nie zalatwi sprawy.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   wandalizm  |   Boguszów - Gorce  |  

Zatrucie tlenkiem węgla - dwie dziewczynki w szpitalu

Pięcioro wałbrzyszan zatrzymanych z narkotykami

Wałbrzyscy policjanci dostali nowe quady

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij