Menu

Siedem osób z narkotykami, jeden z nich handlował

Siedem osób zatrzymanych, zabezpieczono marihuanę, amfetaminę i metamfetaminę - tak wygladał ostatni tydzień działań wałbrzyskich policjantów zajmujacych się zwalczaniem przestępczosci narkotykowej. 

Siedem osób z narkotykami, jeden z nich handlował

Najpierw wpadł 26-latek, który miał 380 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu na Sobięcinie.

- 72 godziny spędził za kratami celi w wałbrzyskiej komendzie. Podczas czynności procesowych przyznał się także do handlu środkami odurzającymi. Został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy i trafił do aresztu śledczego w Dzierżoniowie. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

W mieszkaniu na Nowym Mieście mundurowi zatrzymali 38-latka, który posiadał marihuanę i amfetaminę — łącznie ponad 200 porcji handlowych. Grożą mu 3 lata więzienia.

Na Białym Kamieniu policjanci zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Nie mylili się, podczas zatrzymania znaleziono u 28-latka marihuanę i metamfetaminę.

W piątkową noc, około godziny trzeciej, policjanci zatrzymali w Czarnym Borze 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który od dłuższego czasu był poszukiwany za posiadanie narkotyków.

- Wcześniej amfetaminę i efedrynę, z których można było wykonać sporo, bo ponad 360 porcji handlowych, funkcjonariusze znaleźli w piwnicy użytkowanej przez mężczyznę przy ul. Senatorskiej w Wałbrzychu. - informuje komisarz Marcin Świeży.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym.

Podczas interwencji w Nowych Bogaczowicach wpadł 20-latek. Policjanci zabezpieczyli ponad 150 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, grozi mu nawet 10 lat więzienia. W Olszyńcu zatrzymano również 20-latka, a w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli 40 porcji handlowych marihuany.

W sobotni wieczór policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na ul. 1 Maja w Wałbrzychu kontrolę drogową. Podczas czynności zauważyli, że jeden z pasażerów zachowuje się niespokojnie i postanowili sprawdzić, czy nie posiada przy sobie narkotyków.

- Okazało się, że miał przy sobie zawiniątko z biały proszkiem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że była to amfetamina. Teraz i on może spędzić za kratami więzienia 3 lata. - mówi komisarz Marcin Świeży.

adm
foto: KMP Wałbrzych 
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komentarze

Ww (11 stycznia 2023 14:56)
Zgadzam się, alkohol jest praktycznie dostępny wszędzie, ale pójść z dziećmi na lody to już wielka wyprawa
Mariusz L. (9 stycznia 2023 23:04)
Zalegalizować Marihuanę i po problemie, a nie karać ludzi za garstkę zioła, szczególnie że alkohol to w Polsce kupisz nawet na stacji benzynowej.
Tyl (9 stycznia 2023 15:58)
Myśle,ze żadne pogadanki przeprowadzane w szkołach nic nie dadzą. Tu powinni działać rodzice.Może ich trzeba uświadomić o zagrożeniach jakie są po cpaniu i jak rozpoznać czy cos brali syn_czy córka.Udostępnić testery na obecnosc narkotyków. Nie wierze_ze rodzice nie zauważają zmian u swoich dzieci !Temat tabu,by się nikt nie dowiedział, bo po co im problemy.Daja gowniarzom kasę z 500+ nie kontrolując na co wydają.
Bolek z lolkiem (9 stycznia 2023 14:10)
Cytuję użytkownika: Górnik
Praktycznie co dziennie jest artykuł o narkotykach... W innych miastach tego nie ma. DB dolina biedy? A może prezydent odniósłby się do tego zagadnienia i opowiedział w jaki sposób jego urzędnicy chcą się pochylić nad tym problemem.... Bo to nie handel jest kluczowym problemem, a raczej popyt i dlaczego on jest? Prosimy o ruch ze strony Pana Prezydenta.
D3bilu a co ma prezydent z tym wspólnego? J3bnij się w ten pustyni łeb kr3tynie
Górnik (9 stycznia 2023 11:49)
Praktycznie co dziennie jest artykuł o narkotykach... W innych miastach tego nie ma. DB dolina biedy? A może prezydent odniósłby się do tego zagadnienia i opowiedział w jaki sposób jego urzędnicy chcą się pochylić nad tym problemem.... Bo to nie handel jest kluczowym problemem, a raczej popyt i dlaczego on jest? Prosimy o ruch ze strony Pana Prezydenta.

Dodaj komentarz

Zaczęło się od wymiany zdań, skończyło w szpitalu

Był poszukiwany, trafi na 5,5 roku do więzienia

I na tym właśnie polega służba...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij