Menu

Nie będzie rewitalizacji ul. Młynarskiej w tym roku

Radni podczas ostatniej sesji uchwalili zmiany w budżecie miasta, które świadczą o modyfikacjach planu inwestycyjnego w tym roku. Miasto m.in. zrezygnuje z remontu ul. Młynarskiej, ale przeznaczy więcej środków na budowę ogrodzeń na pojemniki na odpady. Co jeszcze się zmieni w planie wydatków miasta?

Nie będzie rewitalizacji ul. Młynarskiej w tym roku
Ze zmian wprowadzonych w wieloletniej prognozie finansowej wynika, że miasto zamierza w tym roku zrezygnować z przebudowy ul. Młynarskiej. Planowana inwestycja miała kosztować pół miliona złotych i dotyczyć odcinka pomiędzy ul. Kościuszki i Młynarską. Remont miał się zacząć po rewitalizacji dwóch budynków przy tej ulicy tak, by te prace ze sobą nie kolidowały.
 
Władze miasta zdecydowały też o zmniejszeniu puli środków w tym roku na przebudowę wiaduktu przy ul. Wrocławskiej o milion złotych. O taką właśnie kwotę zwiększono natomiast planowane nakłady na modernizację Placu Grunwaldzkiego.
 
 
 
Miasto w tym roku planuje zmniejszyć o prawie 200 tys. zł wydatki na budowę bazy transportowej przy ul. Beethovena, natomiast również w sferze gospodarki śmieciowej przeznaczy więcej funduszy na budowę ogrodzeń na pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W 2023 roku na ten cel ma trafić aż 792 tys. zł.
Zwiększeniu ulegnie także kwota przeznaczona na dofinansowania wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych o ponad 147 tysięcy złotych.
 
Miasto zamierza zlecić opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. W latach 2023-2024 na ten cel ma zostać przeznaczone aż 1,2 mln zł. Ten plan ma na celu wskazać kierunki działań w sferze transportu, by był on bardziej efektywny, ekologiczny a przy tym, jak najkorzystniejszy dla mieszkańców.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

tip top (11 stycznia 2023 13:36)
zrób ktoś zdjęcia dźur na pl grunwaldskim bo ja tam jakoś nie widze co innego na innych ulicach a wrocławska ma teraz zarastac ktrzakami bo mamy europejke , i teraz to nie dość ze spalone kubły trzeba bedzie kupic to jeszcze boksy remontować miękie uje producentą złomu sie poddaja
Roman 500 000 (11 stycznia 2023 9:01)
Kolejne tzw myślenie otępiałego zbiegowiska ratuszowego.Zostawić w ruinie ulicę stanowiąca element starówki Wałbrzycha w zamian za jakieś kretyńskie boksy na śmietniki ( za całkiem spore pieniądze).Boksy są testowane od czasów komuny.Pojawialy się, bo było milion uzasadnień, potem były rozbierane z miliona powodów.Następnie znowu jakiś idiota je budował, żeby kolejny kretyn je usuwał.Teraz mamy to samo.Fantazja cara i kasa do jakiegoś Znajomego Królika.

Dodaj komentarz

budżet  |   inwestycje  |   remonty  |   rewitalizacja  |   finanse  |   młynarska  |   wrocławska  |  

Gość Dnia - Roman Szełemej

Ponad 3,3 mln zł. na remonty kolejnych mieszkań w Wałbrzychu

Najwyższa inflacja od 26 lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij