Menu

Świdniczanin z wyścigowymi sukcesami

Poprzednie sezony w wykonaniu Damiana Lemparta można udać w pełni za szczęśliwe i z pasmem sukcesów. Zwieńczeniem całości w przypadku 27-letniego kierowcy była możliwość potwierdzenia startów w nowym dla siebie samochodzie – Cupra Leon TCR, razem z nowo zbudowanym zespołem – SPEC-CAR Racing.

Świdniczanin z wyścigowymi sukcesami
Świdniczanin w ostatnich sezonach osiągał sukcesy, zdobywając dwa tytuły w bardzo trudnym, monomarkowym pucharze Super S Cup (2021 – Mistrzostwo Polski, 2022 – II-Vicemistrz Polski) razem ze swoim zmiennikiem, Michałem Walczakiem-Makowieckim.
 
Załoga średnio co drugi wyścig zajmowała co najmniej podium w rywalizacji pucharowej, czyniąc ją jedną z najbardziej konkurencyjnych załóg od kiedy tylko rozpoczęła rywalizację. Od sezonu 2023, nowym obowiązkiem Lemparta będzie start w samochodzie kategorii „TCR” w ramach Mistrzostw Polski Endurance, w parze z Rafałem Gierasem – założycielem zespołu SPEC-CAR Racing.  
 
- Etap z pucharem Mini w Polsce mogę uznać za zamknięty. Rywalizacja była na niezwykle wysokim poziomie, dużo wyższym niż każdy z nas się spodziewał. Dlatego tym bardziej jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy razem z Michałem, zwłaszcza w jego debiutanckim sezonie 2021 pod moimi skrzydłami. Do końca życia będę bardzo dobrze wspominać ten etap, tutaj zawdzięczam bardzo dużo. całej ekipie DRIVE SQUAD z Przemkiem Plucińskim na czele. Moje zakończenie przygody z pucharem jako zawodnik nie jest pożegnaniem z ekipą DS, bo na pewno nie tylko będziemy się razem spotykać. Planem jest praca z różnymi kierowcami w ramach pucharu jako ich trener. - mówi Damian Lempart
 
 
 
- Jak tylko otrzymałem telefon od Rafała, z wyraźną chęcią wejścia w świat wyścigów i jednocześnie propozycją wspólnej jazdy za kierownicą TCR’a, dłużej się nie zastanawiałem. Wyżej już są tylko samochody GT4, najmocniejsze pucharówki takie jak np. Porsche, Lamborghini, BMW M2 CS oraz królewska kategoria GT3. Co prawda nie będzie to już pucharowa rywalizacja, ale tutaj stawiam także na nowe obowiązki, ponieważ organizacyjnie już będziemy zdani na siebie. Dodatkowo, nowe auto to także nowy zakres prac i doświadczeń do zrealizowania, więc stawiam na nowe wyzwania. Nie wykluczamy także wspólnych startów za granicą, aczkolwiek na razie nie chcemy niczego potwierdzać. Teraz skupiamy się na tym, co możemy potwierdzić, czyli sezon 2023 w Mistrzostwach Polski Endurance. Niewykluczone też, że uda mi się dołączyć do innego programu wyścigowego w ramach sezonu 2023, jednak TCR jest priorytetem. - dodaje kierowca
 
Pierwsza runda Mistrzostw Polski Endurance w wyścigach samochodowych rozpocznie się 19 maja na Torze Poznań. 
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

lemaprt  |   sport  |   wyscigi  |   kierowca  |   swidnica  |   w24  |   informacje  |   walbrzych  |  

Contender Fight Night 9 (FOTO)

Górnicy przywieźli punkty z Krakowa

Cenne zwycięstwa siatkarzy i siatkarek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij