Menu

Nocny pościg zakończony w lesie

Kamiennogórscy policjanci przez kilkanaście kilometrów ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Ostatni odcinek pokonał pieszo, zanim został schwytany przez mundurowych. Co było powodem tak dużego strachu przed policją?

Nocny pościg zakończony w lesie
We wtorek po godzinie 21:00 kamiennogórscy policjanci na terenie miasta zauważyli samochód, który nie posiadał sprawnego oświetlenia. Z tego powodu chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak kierujący przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku Krzeszowa.
 
Po kilkunastu kilometrach wjechał do lasu i tam wraz z pasażerem rzucił się do ucieczki pieszo. Ich bieg zakończył się już po kilkudziesięciu metrach, kiedy zostali obezwładnieni i i zatrzymani przez funkcjonariuszy. 30-letni kierujący z powiatu wałbrzyskiego był pobudzony i nerwowy. Twierdził, że uciekał z powodu braku obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu.
 
 
- Mundurowi w trakcie czynności ujawnili przy nim kilka porcji marihuany. Dodatkowo policjanci wykonali tester narkotykowy, który potwierdził inne ich przypuszczenia. Mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających. Badanie krwi pozwoli ustalić dokładnie stężenia środka w organizmie - informuje st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kamienneh Górze.
 
Kierujący został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Przestępstwa, których się dopuścił mogą sprawić, że trafi do więzienia nawet na 5 lat. Musi się również liczyć z wysoką karą pieniężną za brak OC.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kamienna Góra  |   policja  |   pościg  |   ucieczka  |   kierowca  |   narkotyki  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij