Menu

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Po nieznacznym grudniowym wzroście liczby zachorowań, obecnie mamy do czynienia z tendencją spadkową. W ciągu ostatnich 7 dni wykryto o 1161 mniej przypadków, niż w poprzednim okresie.

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień
Za okres od 05.01.2023-11.01.2023 r. mamy 2 229 (w tym 448 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
mazowieckiego (318), 
śląskiego (269), 
dolnośląskiego (176), 
wielkopolskiego (170), 
małopolskiego (168), 
łódzkiego (146), 
pomorskiego (140), 
lubelskiego (120), 
kujawsko-pomorskiego (106), 
zachodniopomorskiego (105), 
opolskiego (85), 
 
 
świętokrzyskiego (82), 
lubuskiego (77), 
podkarpackiego (75), 
warmińsko-mazurskiego (60), 
podlaskiego (43). 
89 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu #COVID19 zmarło 13 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 47 osób. Liczba zakażeń koronawirusem 6 372 236 / 118 615 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
Minionej doby w województwie dolnośląskim wykryto 27 zakażeń i odnotowano jeden zgon z powodu koronawirusa w powiecie dzierżoniowskim. Najwięcej zakażeń ujawniono we Wrocławiu (5), powiecie świdnickim (5) i powiecie wrocławskim (3). W Wałbrzychu w ciągu ostatnich 24 godzin nie odnotowano żadnego zakażenia a w ciągu ostatnich 7 dni pojawiło się 9 nowych przypadków.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jorg (7 lutego 2023 9:34)
Brawo liczymy na więcej!
SSSSSSSSPADAJ (12 stycznia 2023 11:11)
Cytuję użytkownika: TYLKO PYTAM
JAK TO JEST ZE NIEMIECKIE I RUSKIE MEDIA, TAK SAMO JAK PRONIEMIECCY I PRORUSCY POLITYCY W POLSCE ATAKUJA RAZEM W TYM SAMYM CZASIE POLSKIE SPOLKI STRATEGICZNE? KTO NIMI STERUJE? MOSSAD? GRU? CZY STASI BND? KTO JEST ICH WAJCHOWYM? AMBASADOR Z MAROKA?
komentarz bardzo adekwatny do tematu, debilu
Sti (12 stycznia 2023 9:47)
Szczepmy się...uratujemy babcię i dziadka, nie będzie Nam się straszliwa zaraza rozprzestrzeniać...

Dodaj komentarz

koronawirus  |   zakażenia  |   covid-19  |   statystyka  |  

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij