Menu

Maturzyści zatańczą Poloneza w Rynku

Maturzyści z Wałbrzycha  tradycyjnie zatańczą Poloneza w wałbrzyskim Rynku. Jest już  termin wydarzenia. Polonez wraca do Rynku po przerwie spowodowanej pandemią. Maturzyści zatańczą go po raz ósmy

Maturzyści zatańczą Poloneza w Rynku
Uczniowie tradycyjnie zatańczą Poloneza. Od lat wydarzenie cieszy się dużą popularnością i przyciąga do Rynku rodziny i znajomych uczniów, którzy chcą zobaczyć ten tradycyjny polski taniec w wykonaniu swoich bliskich. 
 
Za organizację Poloneza tradycyjnie odpowiada II LiceumOgólnoksztącące. W tańcu biorą udział szkoły średnie z całego miasta. 
 
Polonez to reprezentacyjny polski  taniec narodowy. Tradycją jest jego tańczenie na studniówce. Na dworach królów polskich Polonez stanowił element ceremoniału dworskiego, będąc paradą szlachty przed monarchą. Tańczony był na rozpoczęcie balów , również obecnie inauguruje niektóre imprezy, dla podkreślenia ich uroczystego charakteru  
 
 
Maturzyści zatańczą w Rynku 26 stycznia o godzinie 13:00
 
Zobacz zdjęcia z ostatniego Poloneza 
 
 
red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27

Komentarze

Maturzysta (16 stycznia 2023 7:48)
Cytuję użytkownika: Wodociagowy
Zakład że wielu zostało zmuszonych bo tak chciał szkola?
Myślisz się, że "TAK CHCIAŁ SZKOŁA". Matura oraz imprezy jej towarzyszące czyli studniówka czy taniec Poloneza w Rynku jest świętem maturzysty.
Ja (15 stycznia 2023 22:08)
A będzie de Podkówczers
Wodociagowy (15 stycznia 2023 21:23)
Zakład że wielu zostało zmuszonych bo tak chciał szkola?
Oksana (15 stycznia 2023 17:41)
Nie mogę się doczekać.... Kocham tańczyć....
Ksiądz Proboszcz (15 stycznia 2023 9:46)
O mnie nie zapomnijcie bo was przeklne. I tańczą dziwice osobno.
Jerzy Langaster (15 stycznia 2023 8:51)
Robią maturę, później studia i na końcu nie ma kto uczciwie pracować. Tylko szkoły zawodowe mają pszyszłość.

Dodaj komentarz

polonez  |   rynek  |   walbrzych  |  

Kórnik czy Wałbrzych? Nowa latarnia w Rynku z obcym herbem

Piaskowa Góra: Ktoś podpalił skrzynkę w bloku przy ul. Broniewskiego

Z Wałbrzycha trafiły do Ukrainy, a potem na front

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij