Menu

Wkrótce ruszy remont pl. Grunwaldzkiego. Miasto wyłoniło wykonawcę

Ponad 2,2 mln zł będzie kosztować przebudowa około 100-metrowego odcinka ulicy Wysockiego w obszarze Placu Grunwaldzkiego. Miasto wyłoniło już wykonawcę prac, który będzie miał niespełna pół roku na ich wykonanie.

Wkrótce ruszy remont pl. Grunwaldzkiego. Miasto wyłoniło wykonawcę

Remont Placu Grunwaldzkiego i przyległych ulic to bardzo skomplikowane zadanie, ponieważ dotyczy bardzo złożonego skrzyżowania, które jest jednym z najbardziej uczęszczanych w Wałbrzychu. Tutaj krzyżują się liczne drogi i trasy komunikacji publicznej, dlatego gmina Wałbrzych zdecydowała się podzielić zadanie na kilka etapów, by prace były możliwie najmniej uciążliwe dla ruchu pojazdów.

Pierwszy etap polegać będzie na wyremontowaniu 105-metrowego odcinka ul. Wysockiego od przystanków autobusowych w kierunku skrzyżowania wraz z częścią samego skrzyżowania przylegającego do ul. Słowackiego.

 

 

Do przetargu zgłosiła się jedna firma - Przedsiębiorstwo Remontowobudowlane „STA-DAR” Dariusz Stańczyk ze Świebodzic, która wyceniła usługę na 2 267 947,80. Gmina Wałbrzych zdecydowała się na powierzenie zadania tej firmie.

Zgodnie z umową firma będzie miała 10 tygodni od momentu podpisania umowy na opracowanie i wykonanie projektu budowlanego, 12 tygodni na opracowanie projektu wykonawczego i 25 tygodni, czyli niespełna pół roku na wykonanie wszystkich prac.

opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jebać PiS (14 stycznia 2023 17:18)
Cytuję użytkownika: Bronek
Ciekawe, czy ktoś analizował odwrócenie kierunku ruchu na ul. Słowackiego. Kiedyś była taka koncepcja ale słynna inżynierka A. Porada (ZDIK) ją uwaliła. To była koncepcja, dzieki której można byłoby ożywić śródmieście.
Od koncepcji to ja tu jestem .
Jerzy Jacek Pilchowski (13 stycznia 2023 23:06)
Cytuję użytkownika: Walbrzyszanka
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Car uwielbia paraliżować miasto na długie miesiące.I lata. I tak będzie tym razem..
Nie zesraj się ! Miasto odżyje dzięki remontom !!
Proszę pożyczyć równowartość swoich dochodów przez 2 lata i wyremontować za te pieniądze swoje mieszkanie lub nawet dom. - Czy naprawdę "odżyje" pani po takiej "inwestycji"?
Walbrzyszanka (13 stycznia 2023 13:32)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Car uwielbia paraliżować miasto na długie miesiące.I lata. I tak będzie tym razem..
Nie zesraj się ! Miasto odżyje dzięki remontom !!
Analityk miejski (13 stycznia 2023 8:16)
Car uwielbia paraliżować miasto na długie miesiące.I lata. I tak będzie tym razem..
Radosław (12 stycznia 2023 22:09)
Tydzień temu w czwartek jechałem z Sobięcina o godzinie 7:53 autobusem nr. EX i przez korek byłem na placu grunwaldzkim o godzinie około 8:35
mieszkaniec Sobięcina (12 stycznia 2023 18:30)
Dojazd do Darowskiej od Galerii zajmuje 30 minut ,Co wy wyprawiacie ???? Dajcie żyć!!!!!!
Janek (12 stycznia 2023 16:35)
Na Boga.... skończcie najpierw koszmarny remont na ul.1Maja.....
Anna (12 stycznia 2023 15:46)
Obawiam się, że remont pl. Grunwaldzkiego nie skończy się w ciągu 6 miesięcy. Współczujmy sobie bo to będą ciężkie czasy dla nas. Pamiętamy budowę obwodnicy i te trudności dla wykonawcy i dla nas użytkowników.
Bronek (12 stycznia 2023 14:43)
Ciekawe, czy ktoś analizował odwrócenie kierunku ruchu na ul. Słowackiego. Kiedyś była taka koncepcja ale słynna inżynierka A. Porada (ZDIK) ją uwaliła. To była koncepcja, dzieki której można byłoby ożywić śródmieście.
Roman 500 000 (12 stycznia 2023 11:55)
A srul obiecał, że jak zakonczy obwodnicę, to dokończą Wroclawską/Armii Krajowej I co???
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Śródmieście  |   plac grunwaldzki  |   remont  |   drogi  |   komunikacja  |   transport  |  

Umowa podpisana - pierwsze autobusy wodorowe przyjadą we wrześniu 2024

Rusza budowa ostatniego etapu obwodnicy Dzierżoniowa

Najstarszy, dawny, wałbrzyski Dworzec Towarowy po remoncie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij