Menu

Nowa Sala Doświadczania Świata dla seniorów

W dzielnicy Biały Kamień powstało wyjątkowe miejsce dla wałbrzyskich seniorów. W ramach Klubu Senior+ uruchomiona została specjalna sala sensoryczna, gdzie można się zrelaksować, lub pobudzić wszystkie zmysły w ramach wspierania różnego rodzaju terapii.

Nowa Sala Doświadczania Świata dla seniorów
Klub Senior+ działa przy Domu Seniora Biały Kamień, ale jego oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha powyżej 60. roku życia, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Uczestnicy mogą brać udział w szeregu zajęć aktywizujących o charakterze prozdrowotnym, edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym, lub po prostu rozmowach przy kawie i spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
 
- Wiemy doskonale, że najlepszą formą opieki i wspierania osób w wieku senioralnym jest ich aktywizacja. Trzeba ich ruszać, wyprowadzać z domu, mobilizować, aby to wszystko, co wiąże się z wiekiem senioralnym, obciążenia o charakterze demencyjnym jak najbardziej przesuwać w czasie. Żeby odsunąć tę perspektywę obciążenia intelektualnego czy mentalnego trzeba jak najwięcej mówić, czytać, oglądać, dyskutować. Najgorsze co może spotkać starszego człowieka, również pod kątem medycznym, to pozostanie samemu w domu i czekanie jak mijają lata - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Widzę tutaj nasze mieszkanki Białego Kamienia, które niemal codziennie dzwonią do biura naszej rady, żeby tylko porozmawiać. Jest tu na sali pani, która dzwoni i mówi, że tyle osób mieszka na Białym Kamieniu a ona czuje się samotna. Deklarujemy, że na naszą pomoc zawsze państwo możecie liczyć - mówi Ryszard Nowak, przewodznicący RWS Biały Kamień-Konradów i radny z tej dzielnicy.
 
 
Najnowszą atrakcją Klubu Senior+ jest Sala Doświadczania Świata, czyli specjalne pomieszczenie wyposażone w światłowody, projektor, kulę lustrzaną, kolumny wodne, łózko wodne, wodospad i pasma świetlne, a zajęcia sprowadzają się tu do pobytu w ciepłym, nastrojowo urządzonym pomieszczeniu, w którym w otoczeniu subtelnych dźwięków i kolorów oraz zmysłowych zapachów, można poddać się pełnej relaksacji oraz stymulacji wszystkich zmysłów.
 
 
- Jest to tworzenie innego świata, wprowadzenie seniorów do nowego otoczenia, gdzie w barwach, dźwiękach, będą mogli poznawać i doświadczać nowych bodźców. To bardzo dobra metoda dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera i inne schorzenia otępienne - mówi Wioleta Kostiańczuk–Tulikowska, kierownik Klubu Senior+.
 
 
Z sali korzystać mogą wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha. Wystarczy skontaktować się z Klubem Senior+ i zapisać na wolny termin. Zajęcia są bezpłatne. Sala powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w wysokości 160 tys. zł oraz środkom gminy Wałbrzych w wysokości 40 tys. zł.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10

Komentarze

Heniutek (13 stycznia 2023 6:37)
Sceneria przypomina trochę plan filmowy. Te wiecie dla dorosłych. Ciekawe czy wszystkie zmysły na tym łóżku będą stymulowane?
Kaspar Hauser (12 stycznia 2023 20:07)
Cytuję użytkownika: Starszy Zboru
Ludziom nie jest potrzebna żadna sala doświadczenia świata migająca kolorowymi lampkami, ale Sala Królestwa z prawdziwego zdarzenia. Tylko Jehowa może dać ludziom radość i prawdziwe szczęście. Kto wierzy Jehowie nie umrze na wieki.
Co racja to racja, przecietny emeryt dzis mniej Je, chowa raczej na jutro.
Stasiek (12 stycznia 2023 18:53)
Cytuję użytkownika: Księgowy
No cóż ,staruchy zamiast siedzieć z dziećmi i wnukami , beda siedzieć w klubie staruszka bo takie byly ich wybory aby dzieci i wnuki wygnac za granicę. Aha ,ukraincow im sprowadzono do towarzystwa.A umrą w samotności, jak bedzie śmierdzieć to będzie wiadomo.
Idź do podologa - bo na leczenie twojej pustej głowy jest już za późno!
Sabcia (12 stycznia 2023 18:00)
Panie Prezydencie dziękuję za to że myśli pań o takich osobach 60+ , cieszę się że na Pana głosowałam bo dzięki Panu nasze miasto nabrało blasku ,wielu moich znajomych mówi mi że walbrzych ma szczęście że trafił się nam taki Prezydent .
Księgowy (12 stycznia 2023 16:45)
No cóż ,staruchy zamiast siedzieć z dziećmi i wnukami , beda siedzieć w klubie staruszka bo takie byly ich wybory aby dzieci i wnuki wygnac za granicę. Aha ,ukraincow im sprowadzono do towarzystwa.A umrą w samotności, jak bedzie śmierdzieć to będzie wiadomo.
Starszy Zboru (12 stycznia 2023 16:39)
Ludziom nie jest potrzebna żadna sala doświadczenia świata migająca kolorowymi lampkami, ale Sala Królestwa z prawdziwego zdarzenia. Tylko Jehowa może dać ludziom radość i prawdziwe szczęście. Kto wierzy Jehowie nie umrze na wieki.
Ale (12 stycznia 2023 16:14)
Wyjrzeć wieczorem i spojrzeć na piękno zachodzącego słońca,. Bogactwo kolorów nieba i w naturalnym otoczeniu. Wdychać powietrze i otaczać się Naturą. Wiosną spotkać się ze znajomymi przy kawie ale nie w pomieszczeniach zamkniętych. I nie pozwolić szargać młodzieńczego wieku- i ciekawego przedziału wiekowego po 60 roku życia.
Jacek (12 stycznia 2023 15:14)
200 klocków za wybiałkowane cegły,łóżko wodne , kolorowe lampki plus fotel na biegunach.

Dodaj komentarz

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Ukradł seniorom 370 tysięcy złotych. Wpadł w Wałbrzychu

Uwaga na oszustów - spotkanie informacyjne dla seniorów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij