Menu

Remont Teatru Dramatycznego za 3,5 mln zł (FOTO)

Ponad 3,5 miliona złotych kosztował trwający 2 lata remont wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Przebudowano  balkon dużej sceny i widownię. Zobacz zdjęcia z kolejnych etapów remontu. 

Remont Teatru Dramatycznego za 3,5 mln zł   (FOTO)

Remont pozwoli przystosować przestrzeń Teatru do współczesnych standardów, wymogów artystycznych i technicznych oraz należytego poziomu pod względem sprawności i efektywności funkcjonowania instytucji. Przeprowadzenie modernizacji stało się konieczne, w związku z nieuchronnością dostosowania przestrzeni widowni i balkonu do wymogów i obowiązujących przepisów bezpieczeństwa 

- Ponad 20 lat temu, stare klepki podłogowe na widowni zostały przeszlifowane i pomalowane, a fotele teatralne zyskały nową tapicerkę, zakupioną ze składek bywalców teatralnych oraz Gminy Wałbrzych. Ich konstrukcja pozostała jednak bez zmian i była wybitnie przestarzała, ponieważ pochodziła z 1964 roku. Wszystkie klepki podłogowe na widowni – co potwierdziły „odkrywki” – musiały zostać jak najszybciej zdemontowane, a belki i cała zawilgocona, zmurszała konstrukcja podłogowa wymienione na nowe. Brak „przewyżki” ostatnich rzędów widowni powodował, iż Widzowie z końca sali nie widzieli akcji scenicznej, a ewentualne wyjście w czasie spektaklu wiązało się z brakiem dyskrecji poprzez skrzypienie klepek. Przestrzenie te nie posiadały też należytego oświetlenia przeszkodowego. Dziś z ogromną radością wraz z naszym Organizatorem - Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, oddajemy do użytku piękną, pachnącą nowością widownię. Wierzymy, że wykorzystaliśmy przyznane nam środki do tego, by znacząco poprawić komfort Widzów na długie lata. - mówi dyrektor Teatru Dramatycznego, Danuta Marosz. 

I etap – BALKON Dużej Sceny – łączny koszt ponad 1 200 000 złotych, zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury w Programie „Infrastruktura Kultury" [300 tysięcy złotych] oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i udziału własnego [ponad 900 tysięcy złotych]

II etap – WIDOWNIA Dużej Sceny – łączny koszt ponad 2 300 000 złotych, zrealizowany w całości z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
Jak przebiegał remont? 
 
W 2020 roku wykonano prace projektowo–kosztorysowe dla całego zadania wraz z modelem akustycznym, roboty sanitarno–wentylacyjne, montaż klap przeciwpożarowych, zakupiono 44 fotele teatralne z możliwością szybkiego demontażu.
 
 
W 2021 roku rozebrano podłogę, wykonano m.in konstrukcję stropów, zabudowę balkonów możliwiającą przejście do dróg ewakuacyjnych. Zakupiono lekką, aluminiową widownię. Zamontowano fotele i zmierzono akustykę. Przebudowano wejścia na widownię. 
 
 
red
foto: Teatr Dramatyczny
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Gość (18 stycznia 2023 8:12)
Cytuję użytkownika: gość
Kiedy w Teatrze Dramatycznym zostanie wystawione coś z klasyki?
w ten piątek grają Antygone Sofoklesa, a za tydzień Wesele Wyspiańskiego. To chyba klasyka.
gość (16 stycznia 2023 12:50)
Kiedy w Teatrze Dramatycznym zostanie wystawione coś z klasyki?
Zimny drań (12 stycznia 2023 22:51)
A pompa ciepła jest?
Krzyś (12 stycznia 2023 21:16)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Kiedy remont GDK?
W grudniu po południu.
Krzyś (12 stycznia 2023 21:10)
A nie lepiej było zrobić fontannę.
Roman 500 000 (12 stycznia 2023 17:59)
Kiedy remont GDK?

Dodaj komentarz

scena  |   remont  |   walbrzych  |   teatr  |   dramatyczny  |   widownia  |   balkon  |  

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Maturzyści zatańczyli Poloneza w wałbrzyskim Rynku (FOTO/VIDEO)

Zatrzymany z amfetaminą odpowie za handel narkotykami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij