Menu

Trwa renowacja największego mostu zwodzonego w Polsce

Ponad 70-tonowa konstrukcja jest już gotowa i przewieziona na miejsce montażu do fosy przy górnej Bramie Donżonu w Twierdzy Srebrna Góra. 
Trwa renowacja największego mostu zwodzonego w Polsce
Mimo trudnych warunków pogodowych kolejne elementy drewnianej konstrukcji są montowane przez doświadczony zespół cieśli którzy w głowie już myślą o trzech kolejnych mostach które zostaną odbudowane do końca tego roku.
 
Górska Twierdza z XVIII w. – dawniej samowystarczalne miasto dla 3500 żołnierzy – jest przedmiotem niespotykanej dotąd skali remontów i działań konserwatorskich.
Dziś fortyfikacje Srebrnej Góry są udostępnione dla zwiedzających tylko w ok. 25 %
 
 
powierzchni (z ponad 100 ha).
 
Od dokładnie 20 lat, odwiedzający mają przyjemność przyglądać się postępującym efektom prac konserwatorskich i adaptacji umożliwiającej atrakcyjne zwiedzanie zabytku. I nie chodzi tu o działania „kosmetyczne”. Przez górskie położenie 650-740 m n.p.m.- ekstremalne warunki pogodowe jak i brak właściwej opieki w okresie po 1945 r. – mury, bramy, sklepienia, system odwaniający – wymagają gruntownej odbudowy. W niektórych miejscach odpadłonawet trzy metry muru w głąb.
 


red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

twierdza  |   srebrna  |   gora  |   walbrzych  |   zwiedzanie  |   turystyka  |   renwoacja  |   rewitalizacja  |   w24  |   wtv  |   news  |   wiadomosci  |   region  |  

Kórnik czy Wałbrzych? Nowa latarnia w Rynku z obcym herbem

Piaskowa Góra: Ktoś podpalił skrzynkę w bloku przy ul. Broniewskiego

Z Wałbrzycha trafiły do Ukrainy, a potem na front

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij