Menu

Złożyli gratulacje sportowcom z Głuszycy

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorz Milczarek spotkali się z grupą głuszyckich zawodników, reprezentujących dyscypliny sportowe: karate, taekwondo i boks. 
Złożyli gratulacje sportowcom z Głuszycy
 Te trzy różne dyscypliny sportowe łączy jedno – wymagają od zawodników wysokiej kondycji fizycznej, szybkości i siły. Karate to japońska sztuka walki, która opiera się na użyciu rąk oraz nóg do ataków i obrony. Taekwondo to koreańska sztuka walki, w której nacisk kładzie się na techniki kopnięć. Natomiast boks to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy walczą przede wszystkim za pomocą ciosów rękami.
 
Włodarz Gminy przywitał sportowców i pogratulował im osiągniętych wyników.
 
- Jesteście dla nas wzorem determinacji, ciężkiej pracy i odwagi. Jesteście przykładem tego, że z pasją i zaangażowaniem można osiągnąć wiele – powiedział Roman Głód.
 
 
 
Podziękował także obecnym na spotkaniu rodzicom zawodników oraz kadrze trenerskiej. Wszyscy sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi nagrodami oraz dyplomami. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze z obietnicą kolejnego. 
 
Na co dzień nagrodzeni sportowcy trenują w klubach: Only Fighting Głuszyca - Karate Kyokushin MMA K-1, Klub Taekwon-do Taipan oraz IMPERIUM BOXING.
 
Burmistrz zachęcił do korzystania z przyznawanego corocznie stypendium sportowego. O stypendium sportowe w Gminie Głuszyca może ubiegać się młodzież szkolna, która osiąga wysokie wyniki w swojej dyscyplinie sportowej. Stypendium może pomóc m.in. pokryć wydatki związane z zakupem sprzętu oraz opłaceniem transportu na zawody.
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mors (13 stycznia 2023 7:56)
Oby jeszcze wspierali tych sportowców, nie tylko sponsorzy ale i samorządy. Tego im życzę.

Dodaj komentarz

gluszyca  |   sport  |   teakwondo  |   karate  |   sztuki walki  |   gratulacje  |   burmistrz  |   po sasiedzku  |   inormacje  |   wiadomosci  |   wtv  |   w24  |   walbrzych  |   news  |  

Orlik przy ul. Limanowskiego do remontu

Wielka rewitalizacja ul. Beethovena

Górnik wygrywa na wyjeździe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij