Menu

Kupił telewizor, a zegarek wziął sobie ''w gratisie''

Podarował sobie bezpłatny prezent do nowo zakupionego telewizora. Niestety nie spotkało się to z entuzjazmem pracowników sklepu, którzy powiadomili policję. Mężczyzna wpadł dzięki nagraniu z monitoringu.

Kupił telewizor, a zegarek wziął sobie ''w gratisie''
Do zdarzenia doszło w jednym z jaworskich sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Wizerunek sprawcy został uwieczniony na monitoringu przemysłowym. Widać na nim mężczyznę, który przyszedł do sklepu w celu zakupu telewizora, a przy okazji wziął z kosza wystawowego zegarek, po czym odszedł w inne miejsce, stanął tyłem do kamery i schował go pod kurtkę. Przy kasie mężczyzna zapłacił jedynie za telewizor i ze smartwatchem ukrytym „pod pazuchą”, jakby nigdy nic, opuścił sklep.
 
 
 
Analiza nagrania pozwoliła wytypować sprawcę. Policjant prowadzący postępowanie nie miał większych problemów z ustaleniem personaliów złodzieja, ponieważ nie była to pierwsza tego typu kradzież w jego wykonaniu. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Jawora.
 
Za wykroczenie, które popełnił mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się teraz w sądzie. Na jego szczęście wartość skradzionego mienia wyniosła poniżej 500 zł, dlatego grozi mu areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Gdyby przekroczył próg 500 zł musiałby liczyć się z możliwością pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. W sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu karnego i poniesieniu tego progu do 800 zł.
 
opr.plr
foto: KPP w Jaworze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

LoLoBoLo (16 stycznia 2023 8:14)
Cytuję użytkownika: Jadzia
Dlaczego ma być zwiększona kwota do 800 zł, przecież to jeszcze bardziej nakręci drobnych złodziejaszków.
Bo idzie bieda, a inflacja robi swoje
Jadzia (16 stycznia 2023 8:09)
Dlaczego ma być zwiększona kwota do 800 zł, przecież to jeszcze bardziej nakręci drobnych złodziejaszków.
qwertyuiop (16 stycznia 2023 6:47)
To jakaś promocja 1+1 gratis?
tip top (15 stycznia 2023 14:10)
żal dupe sciska, jak on smiał, sensacja goni sensacie , Wałbrzych miasto seksu i biznesu a te dziennikarzyny ze świebodzic gembe z podziwu otwieraja
Lol (14 stycznia 2023 14:15)
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
Kradzież to kradzież. Powyżej 100 PLN powinno być to samo. Ucinać rękę.
To dlaczego masz obie ręce?
spec (14 stycznia 2023 6:37)
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
Kradzież to kradzież. Powyżej 100 PLN powinno być to samo. Ucinać rękę.
Powiedzial prawilniak z ch*jem w mordzie
Kakaowy ministrant (13 stycznia 2023 22:29)
Kradzież to kradzież. Powyżej 100 PLN powinno być to samo. Ucinać rękę.

Dodaj komentarz

Jawor  |   policja  |   112  |   złodziej  |  

Zaczęło się od wymiany zdań, skończyło w szpitalu

Był poszukiwany, trafi na 5,5 roku do więzienia

I na tym właśnie polega służba...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij