Menu

Ponad 130 tys. turystów odwiedziło Gminę Walim

Rok 2022 zapisał się w historii Gminy Walim jako rekordowy. Walimskie obiekty turystyczne odwiedziło ponad 130 tysięcy osób.

Ponad 130 tys. turystów odwiedziło Gminę Walim
Wśród najczęściej odwiedzanych atrakcji znalazł się średniowieczny Zamek Grodno na Górze Choina w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie - wchodzące w skład siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich i Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego AKWARIUM.

- 
Tak duża liczba odwiedzających, to  ogromne wyróżnienie i wielka radość dla turystycznej Gminy Walim – mówi wójt gminy Adam Hausman.
- Podejmujemy wiele inicjatyw, aby było to wyjątkowo  interesujące miejsce dla turysty. Na bieżąco dbamy o dodatkowe atrakcje naszych obiektów turystycznych, a przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą  w Polsce kładką wstęgową, zachęcają do korzystania z mnogości tras turystycznych oraz rowerowych. 
 
 

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Walim  |   Po sąsiedzku  |  

Wycieczki z przewodnikiem po Zagórzu i na Zamek Grodno

Dzień Dziecka w Głuszycy

Budowa obwodnicy Boguszowa - umowa podpisana

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij