Menu

Pół miliona turystów w Zamku Książ

Zamek Książ kolejny rok z rzędu udowadnia, że jest flagową atrakcją turystyczną Wałbrzycha. W ubiegłym roku zamek zwiedziło pół miliona gości. Sprawdzamy przy okazji, jak w popandemicznych realiach odnalazły się inne wałbrzyskie atrakcje.

Pół miliona turystów w Zamku Książ
Pół miliona sprzedanych biletów do Książa i Palmiarni to imponujący wynik, ale gdyby policzyć wszystkie osoby, przekraczających progi zamku to można by doliczyć się nawet miliona gości. Oprócz standardowego zwiedzania obiektu, ogrodów czy podziemi w minionym roku było wiele okazji do odwiedzin: Festiwal Kwiatów, Festiwal Tajemnic, zajęcia edukacyjne, liczne koncerty Orkiestry Salonowej, spotkania w ramach Zamku Kobiet, pokazy musicalu Daisy, śniadania na trawie, konkurs Tradycyjnego Powożenia, Kolacje Degustacyjne, premiery książek... to tylko kilka przykładów atrakcji, które cieszyły się największą popularnością.
 
 
Jak zapowiada zarząd Zamku Książ, te wydarzenia powrócą także w roku 2023. Ponadto zaplanowano wiele prac remontowych wewnątrz obiektu i na tarasach. Na II połowę roku turystom mają zostać udostępnione apartamenty Księżnej Daisy na II piętrze zamku, a na tarasach kontynuowane będą renowacje fontann, prowadzone regularnie od 2019 roku. Przypominamy, że w miniony piątek zainaugurowano Rok Księżnej Daisy w Wałbrzychu, więc okazji do spotkań w Zamku Książ nie zabraknie.
 
 
Rekordowym rokiem 2022 pochwaliła się również Stara Kopalnia. Jest to najmłodsza z wymienionych tu atrakcji, ale z roku na rok coraz mocniej zaznacza swoją obecność na turystycznej mapie Polski. W minionym roku obiekt odwiedziło ponad 122 tysiące osób, w tym 50 tysięcy zakupiło bilety na zwiedzanie, a pozostali brali udział w wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Warto nadmienić, że pod tym względem Kopalnia ma solidnych partnerów w postaci Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, które prężnie działają na terenie obiektu.
 
 
 
Coraz chętniej odwiedzane jest w naszym mieście Muzeum Porcelany. Wprawdzie liczbą turystów nie osiągnęło poziomu Starej Kopalni, ale biorąc pod uwagę gabaryty obiektu i jego przepustowość liczba 28 tysięcy odwiedzających robi wrażenie, zwłaszcza że rok do roku liczba ta wzrosła dwukrotnie. Muzeum ma także w swojej ofercie warsztaty i zajęcia edukacyjne, które przyciągają zwłaszcza najmłodszych.
 
 
Przypominamy, że wszystkie wymienione atrakcje można odwiedzić, kupując tylko jeden bilet w ramach akcji Explore Wałbrzych. Bilet ten jest ważny przez 12 miesięcy, więc nie trzeba się spieszyć, by odwiedzić wszystkie atrakcje jednego dnia.
 
plr
foto: archiwum / P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Misiek (16 stycznia 2023 14:06)
A jaki wynik finansowy za rok 2022, zobaczcie ile ludzi odwiedziło Malbork.... I o tym się nie pisze na okrągło...
Biurwa (16 stycznia 2023 13:37)
Ile razy jeszcze opiszecie ten wątpliwy sukces? Czy zamek cokolwiek na tym zarobił???

Dodaj komentarz

turystyka  |   turyści  |   zamek książ  |   stara kopalnia  |   muzeum porcelany  |  

Laureaci konkursu plastycznego 'Śladami Księżnej Daisy'

Dolnośląskie Forum Gospodarcze w Szczawnie-Zdroju

Mała Daisy odwiedziła Książ

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij