Menu

Znaleźli hodowlę grzybów halucynogennych

Dolnośląscy policjanci walczą z przestępczością narkotykową. 3 kilogramy marihuany przechwycili policjanci z Kamiennej Góry. Mundurowi z Wrocławia z kolei zlikwidowali hodowlę grzybów halucynogennych w jednym z mieszkań.

Znaleźli hodowlę grzybów halucynogennych
Policjanci z Kamiennej Góry w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych uzyskali informację o znacznych ilościach narkotyków, które mogą znajdować się w jednej z miejscowości na terenie powiatu kamiennogórskiego. Podczas sprawdzenia wytypowanego miejsca wyszło na jaw, że policyjny nos ich nie zawiódł. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 3 kilogramy suszu roślinnego w postaci marihuany.
Do tego przestępstwa zatrzymano 39-latka z powiatu kamiennogórskiego. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze skierował go na 3 miesiące do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Posiadanie znacznych ilości środków zabronionych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Przenosimy się do Wrocławia, gdzie policjanci byli świadkami sprzedaży środków odurzających. Dwaj mieszkańcy tego miasta byli tak przejęci transakcją, że nie zauważyli, że przyglądają im się funkcjonariusze. 22-latek został zatrzymany w związku z podejrzeniem udzielenia innej osobie środków odurzających, zaś 20-latek z nich w związku z podejrzeniem ich posiadania.
 
 
 
Mundurowi przeszukali także mieszkanie starszego z mężczyzn. Tam znaleźli susz konopii indyjskich, haszysz oraz grzyby halucynogenne. Co więcej, w szafie ukryte były trzy pojemniki z grzybnią oraz owocnikami grzybów halucynogennych w początkowej fazie wzrostu. Pojemniki te umieszczone były w foliowych torebkach w zaciemnionym miejscu, aby zapewnić im optymalne warunki do wzrostu. Podejrzany o prowadzenie uprawy mężczyzna dbał kontrolował również nasłonecznienie, wilgotność i temperaturę.
 
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 150 porcji handlowych marihuany, 50 porcji handlowych haszyszu oraz 35 porcji handlowych grzybów halucynogennych, a także trzy pojemniki z grzybnią. Teraz mężczyźni za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. 22-latkowi grozić będzie kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 20-latkowi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: policja dolnośląska
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bronek (21 stycznia 2023 10:19)
A tego dupka z MZUK-u, co wziął z góry kasę za wywożenie odpadów i tego nie zrobił oraz tego z MZB, co zapomniał ludziom dach naprawić to już złapali? A nie, w Wałbrzychu, jak ktoś na zlecenie UM (systemowo) oszukuje ludzi, to nie podlega pod paragraf.
Ziom (18 stycznia 2023 18:06)
Sprzedawał jakiś gówniany susz, a pójdzie siedzieć jak za 100% zioło buahahaha
PolicjantToCwel (18 stycznia 2023 9:20)
To ma być marihuana jak widać że to sieja

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   narkotyki  |   grzyby  |   hodowla  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

Szuka ich policja.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij