Menu

Kolejki przed firmowym sklepem Porcelany Krzysztof

Spora kolejka ustawiła się przed sklepem firmowym Porcelany Krzysztof przy ulicy Limanowskiego. Fabryka zwalnia ludzi i kończy produkcję, dla wielu to ostatnia szansa, żeby kupić wałbrzyską porcelanę.

Kolejki przed firmowym sklepem Porcelany Krzysztof
O problemach fabryki Porcelany Krzysztof i zwolnieniach pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. W grudniu do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych z przyczyn ekonomicznych. Po blisko 200 latach fabryka przestanie istnieć.
 
- To ostatni szansa, żeby mieć coś z Porcelany Krzysztof — mówi pani Monika, która chciała kupić filiżanki — Jakby nie spojrzeć, to jednak wałbrzyska fabryka, więc warto mieć pamiątkę.
 
- Jak się zamykają, to i cena jest niższa. Można kupić tanio — mówi pan Marcin, który liczy, że kupi tanio talerze.
 
 
Produkcję zamykanej fabryki chce przejąć w mikroskali miasto, trwają rozmowy. Formy, wzory miałoby trafić do Starej Kopalni i zasilić „Manufakturę Krzysztof”. Ceramika miałaby powstawać niekomercyjnie, a jej produkcja ma łączyć walory edukacyjne i promocyjne.
 
- Jest szansa, że dziedzictwo zakładu zostanie przekazanie miastu nieodpłatnie. Zakres przejęcia będzie uzależniony w dużym stopniu od dobrej woli właściciela. - mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Niepokój wśród wałbrzyszan wzbudziły także doniesienia o planowanych zwolnieniach grupowych w firmie Cersanit. Tu sprawa dotyczyć ma aż 230 osób. Bożena Jedynak z Powiatowego Urzędu Pracy uspokaja jednak, że według jej informacji w małym stopniu dotknie to fabrykę w naszym mieście.


Czytaj też:
Miasto chce przejąć w małej skali produkcję Porcelany Krzysztof
Porcelana Krzysztof upada. Siemoniak ''Obojętność rządzących jest bulwersująca"
Zwolnienia grupowe w Porcelanie Krzysztof i Cersanicieadm
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (20 stycznia 2023 15:44)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Eliza (18 stycznia 2023 21:57)
Nagle wszystkim się porcelany zachciało ,a do tej pory to z czego jedli
Fajans (18 stycznia 2023 14:14)
A co w tym złego, że stoję w tej kolejce? Co w tym złego, że kupię filiżankę, że lubię otaczać się ładnymi przedmiotami(bo sam jestem paskudny) za wydane tam pieniądze ludzie pracujący otrzymają wypłatę i inne odprawy. Ciężko pracuje, place podatki i inne zusy... Nie kradnę tylko wydaje tam zarobione przez siebie pieniądze.... By za 50 lat moje wnuki popatrzyły na kupiona wczoraj filiżankę i powiedziały-to po dziadku.
spec (18 stycznia 2023 10:36)
Cytuję użytkownika: Wałbrzyszanka
Wielka szkoda, zakład z wielką historią. Porcelana doceniana w Polsce ale i za granicą.
Gowno nie porcelana najgorsze badziew gnioty z gowna dobrze ze zamykaja ta rudere
Wałbrzyszanka (18 stycznia 2023 10:22)
Wielka szkoda, zakład z wielką historią. Porcelana doceniana w Polsce ale i za granicą.
Unijne wartości. (18 stycznia 2023 9:36)
To nielegalne zgromadzenie,trza było pałować.
spe (18 stycznia 2023 8:14)
Cytuję użytkownika: Heniutek
A z fabryki Książ nie chceta? Mam tych skorup pełną szafę :D
Masz skorupy bo zes nakradl zlodziejska k**wo
Roman 500 000 (18 stycznia 2023 7:25)
Cytuję użytkownika: Tyl
Cytuję użytkownika: Lidka
Kopalniane hieny ruszyły na żer. Za 1zł taniej będą stać godzinę w kolejce a potem ruszą do Lidla, Biedry, Kauflandu po przeterminowane żarcie ale w "promocji"
Czy to cos upokarzającego?Opanuj się babo! Prostackie wypociny świadczą o tym kim jesteś.Wstyd !
Hiena to ta, która łapy wyciąga po majątek Krzysztofa, żeby go wsadzić do Starej Złomiarni.
Tyl (18 stycznia 2023 7:07)
Cytuję użytkownika: Lidka
Kopalniane hieny ruszyły na żer. Za 1zł taniej będą stać godzinę w kolejce a potem ruszą do Lidla, Biedry, Kauflandu po przeterminowane żarcie ale w "promocji"
Czy to cos upokarzającego?Opanuj się babo! Prostackie wypociny świadczą o tym kim jesteś.Wstyd !
TV (18 stycznia 2023 1:23)
Jeszcze swoje facjaty na zdjeciu pokazuja ale wstyd,bedzie sie z kogo nabijac;)))
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze

Czy to koniec ostatniej fabryki porcelany w regionie ?

Formy z Kristoffa nadal pracują

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij