Menu

Powiększyli pierwszy samorządowy żłobek w Boguszowie-Gorcach

Gmina Boguszów-Gorce sukcesywnie zagospodarowuje budynek dawnego gimnazjum w Boguszowie-Gorcach. Właśnie zakończono projekt powiększenia samorządowego żłobka, a w trakcie jest adaptacja kolejnych pomieszczeń na potrzeby przedszkola.

Powiększyli pierwszy samorządowy żłobek w Boguszowie-Gorcach
Po zamknięciu gimnazjum w budynku mieściła się siedziba Centrum Obsługi Jednostek gminy Boguszów-Gorce. Były plany, by przenieść tu również inne instytucje samorządowe, ale ostatecznie postanowiono zachować edukacyjny charakter obiektu. Pierwszym krokiem było stworzenie pierwszego żłobka samorządowego na parterze budynku. Otwarcie miało miejsce w kwietniu 2021 roku, a pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.
 
- Po tej pierwszej części z miejscami dla 42 dzieci wiedzieliśmy, że jest potrzeba na kolejne miejsca, stąd pozyskane środki i cała inwestycja. Obecnie cały parter zajmuje Żłobek Miejski nr 1 w Boguszowie-Gorcach, pierwszy w naszym mieście. Będziemy obserwować, jakie są potrzeby naszych mieszkańców. Obecnie możemy stwierdzić, że są zaspokojone - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.
 
 
- Mając tak wspaniałe zasoby, jak piękny budynek, wspaniałe dzieci, rodziców, którzy są chętni do współpracy i kochającą dzieci załogę, mamy potencjał i na pewno nasza placówka będzie się rozwijać. Najlepszym doradcą jest jednak doświadczenie. Nabywamy je, bo to są dopiero początki naszego żłobka i jesteśmy świadomi, że to początek naszej drogi, ale będziemy się rozwijać, żeby nasza jednostka była atrakcyjna i godna zaufania - mówi Ewa Sawaryn, dyrektor Miejskiego Żłobka nr 1 w Boguszowie-Gorcach.
 
 
Dzięki rozbudowie żłobka w placówce przybyło miejsc dla kolejnych 30 dzieci. To jednak nie koniec prac w tym budynku.
 
 
- W tej chwili trwają inwestycje na górnych piętrach. Pierwsze i drugie piętro zajmie Przedszkole Miejskie, które przeniesiemy z ulicy Kolejowej. Trzecie piętro to biura Centrum Obsługi Jednostek - wymienia Sylwia Dąbrowska.
 
 
II etap budowy żłobka kosztował prawie 1,5 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel środki z rządowego programu Maluch+ w kwocie prawie 1 mln zł i 300 tysięcy złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkład własny gminy wyniósł zaledwie 150 tysięcy złotych.
 
- To bardzo nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Został wyposażony w pompę ciepła i fotowoltaikę. Po zakończeniu wszystkich inwestycji będzie ekologiczny i bardzo oszczędny. Właśnie takie placówki chcemy tworzyć w Boguszowie-Gorcach - podsumowuje Sylwia Dąbrowska.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (9 stycznia 2024 17:21)
Ciekawe jak święta będą wyglądały w żłobku jak Pani Dyrektor jest świadkiem Jehowy
Anka (9 stycznia 2024 17:18)
Super

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   żłobek  |   samorząd  |   edukacja  |   wychowanie  |   oświata  |   rewitalizacja  |   inwestycja  |  

Gość Dnia - Robert Jagła

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Uratowali uwięzioną sarnę

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij