Menu

Granat wybuchł mu w rękach. Mężczyzna stracił palce

Wybuch w halach po byłych Dolnośląskich Zakładach Magnezytowych w Świdnicy. Jeden z pracowników stracił kilka palców, mężczyzna trafił do szpitala. Są wstępne ustalenia przyczyny wybuchu. 

Granat wybuchł mu w rękach. Mężczyzna stracił palce

Do wybuchu doszło w środę około godziny 16:00 w jednej z hal przy ulicy Okrężnej w Świdnicy. Ranny ostał jeden z pracowników. Mężczyzna stracił kilka palców i trafił do szpitala.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu, wynika, że ten mężczyzna znalazł granat hukowy i w jakiś sposób doszło do jego odpalenia. W wyniku wybuchu pracownik stracił kilka palców – mówi w rozmowie z portalem swidnica24.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KWP we Wrocławiu. – Policjanci znaleźli jeszcze jeden granat hukowy. Będą prowadzone dalsze czynności, które mają wyjaśnić, jak granaty znalazły się w tym miejscu i jak doszło do odpalenia jednego z nich.

Sprawę bada również Państwowa Inspekcja Pracy.adm
foto: OSP Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Wiocha (20 stycznia 2023 9:32)
Cytuję użytkownika: Jozek
Jednoręki bandyta
Za to ty, bezmózgi bałwan.
Jozek (19 stycznia 2023 18:34)
Jednoręki bandyta
Nikoś (19 stycznia 2023 16:47)
A ja mam granatnik dla Srymczyka
Jonasz (19 stycznia 2023 15:54)
Cytuję użytkownika: Hipokryzja
Takich granatów używa wyłącznie policja.
Oraz aktywiści
Hendrix (19 stycznia 2023 14:29)
Już nie zagra na gitarze
Anon (19 stycznia 2023 12:39)
Cytuję użytkownika: Hipokryzja
Takich granatów używa wyłącznie policja.
I entuzjaści ASG
Hipokryzja (19 stycznia 2023 12:25)
Takich granatów używa wyłącznie policja.
Patryk (19 stycznia 2023 10:51)
W Świdnicy był Pan Szymczyk;)

Dodaj komentarz

Świdnica  |   straz pożarna  |   wybuch  |   policja  |   112  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij