Menu

Przechwycili 16 ton odpadów

Pół miliona złotych kary grozi odbiorcy, do którego wysłano transport 16 ton odpadów odzieży używanej, który jechał ze Szwajcarii do Polski. Transport przechwycili celnicy na autostradzie A4.
 

Przechwycili 16 ton odpadów

- Odbiorca towaru nie posiadał zezwolenia na przetworzenie odpadów, ich odzysku lub utylizację. - informuje rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.
 
Transport przechwycili pracownicy Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej na autostradzie A4. Transport jechał ze Szwajcarii do Polski 

- W przewożonym dla polskiej firmy ładunku znajdowało się zniszczone obuwie oraz zużyta i nieposortowana odzież.- dodaje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł.

Przypominamy, że transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Został stworzony, by rejestrować towary wrażliwe takie jak: paliwo, alkohol, tytoń czy odpady.

adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Alfred (22 stycznia 2023 8:50)
Szkoda, że nie napisali kto miał być adresatem, odbiorcą tych śmieci.
Kate (21 stycznia 2023 19:44)
Zrobili sobie z Polski wysypisko śmieci... A my się na to godzimy... Nie wiem, co gorsze! Dobrze, że zostali przyłapani na gorącym uczynku!!!
Zdziwiony (20 stycznia 2023 13:40)
Przecież, to była normalna dostawą do lumpeksów, tyle że nieposortowana...
Kosmołuch (20 stycznia 2023 9:48)
Szwajcaria to czysty i zadbany kraj.

Dodaj komentarz

celnicy  |   transport śmieci  |   śmieci  |  

Będzie komisja śledcza w sprawie ''afery śmieciowej'' ?

Dworczyk pozywa Wilda

O co chodzi z nakrętkami?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij