Menu

Wałbrzyska policja podsumowała rok (statystyki)

Wykrywalność przestępstw kryminalnych na poziomie 83 procent, przechwycono ponad 90 kg narkotyków, zatrzymanych blisko 250 pijanych kierowców, jeden śmiertelny wypadek w regionie — wałbrzyska policja podsumowuje miniony rok i ocenia go jako dobry i spokojny.


 

Wałbrzyska policja podsumowała rok (statystyki)

W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim w zeszłym roku doszło do 80 wypadków, co oznacza, że było o 14 wypadków mniej niż w 2021 roku. Było także mniej osób rannych. W roku 2021 - 111 osób, a roku ubiegłym 98.

Na drogach w naszym regionie w zeszłym roku zginęła jedna osoba (było to potrącenie rowerzysty w Zagórzu Śląskim), a w samym Wałbrzych nie było żadnego wypadku śmiertelnego. Policja wyeliminowała z ruchu 243 pijanych kierowców.
- W ubiegłym roku na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego odnotowano ogółem 3037 zdarzeń. Rok wcześniej 3139. Ograniczona została ilość zdarzeń, tym razem o 102 zdarzenia. - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Zdarzeń zaklasyfikowanych jako najbardziej uciążliwych dla mieszkańców w zeszłym roku było 856, a osób zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstw łącznie 1050.

- Podczas imprez masowych i zgromadzeń w poprzednim roku funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów, przy czym statystycznie liczba tego typu spotkań wzrosła z 35 w 2021 roku do 47 w 2022 roku. - mówi komisarz Marcin Świeży.W zeszłym roku wałbrzyscy policjanci zabezpieczyli mienie sprawców przestępstw o wartości ponad 2 mln złotych, gdzie w 2021 roku było to ponad 1,3 mln złotych.

Wszystkie poszukiwania osób zaginionych, które w 2022 roku wpłynęły do wałbrzyskiej komendy zakończono odnalezieniem poszukiwanych.

Policjanci kryminalni zdjęli z czarnego rynku ponad 91 kilogramów narkotyków.

Komendant wałbrzyskiej Policji nadkom. Krzysztof Lewandowski wspomniał, że od 2014 roku systematycznie w jednostce prowadzonych jest mniej postępowań przygotowawczych. W 2014 roku wszczęć takich było aż 2049, w 2018 już tylko 1128, a w zeszłym roku było ich tylko 973. W 2018 roku poziom wykrywalności przestępstw kryminalnych osiągnął 84,2 %. W 2021 roku było to 86,4 %.

- W zeszłym roku także byliśmy skuteczni. Osiągnięty wynik to 83,2 %. - mówił nadkom. Krzysztof Lewandowski

W Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu i podległych komisariatach służy łącznie 416 funkcjonariuszy i 81 pracowników cywilnych. W 2022 roku przyjętych zostało 30 nowych funkcjonariuszy.
opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Kaspar Hauser (22 stycznia 2023 16:50)
Do wykrywalnosci wlicza sie ujecie zlodzieja przez ochrone sklepu, dowody z monitoringu w pakiecie. Stuprocentowa wykrywalnosc w przetepstwach narkotykowych, sila zeczy gdyz guwniarz przeszukany na okolicznosc posiadania pol grama ziola to stosunkowo latwy lup. Kradzieze katalizatorow, wykrywalnoc kolo zera, uszkodzenie mienia podobnie, kradzieze z wlamaniem, kolo 20 procent
LOLO (20 stycznia 2023 19:12)
Bardzo dobrze narkotyki to najwieksze łajno jakie moze byc
Marian (20 stycznia 2023 14:50)
Pochwalcie się tym ile było pobić na komisariatach i sfałszowanych dowodów podrzucanych niby sprawcą. Spotkamy się w sądzi panie marcinie p.z kmp1. Nie wiedziałeś o tym że na parkingu w ciężarówce był kierowca który pauzował i nagrał waszą nieudolną interwencję. Już nie długo będziecie sławni
Lucjan (20 stycznia 2023 12:15)
Przynajmniej połowa z tych siedzących na sali mundurowych zamiast jak co roku bić na sali statystyczną pianę powinna działać w terenie. Od siedzenia na stołku w komendzie statystyk nie poprawicie.
Patryk (20 stycznia 2023 11:30)
Szkoda że nie wykryliscie typów co mi auto 3 razy okradli jak ten brudny żyd światła gasił w nocy, sam musiałem ich namierzać i namierzyłem już nikomu nic nie ukradną
Józef (20 stycznia 2023 11:25)
Jaka jest wykrywalność uszkodzeń samochodów na parkingu przez wandali i złych kierowców

Dodaj komentarz

112  |   policja  |  

Schował się za suszarką i podawał się za brata

73-latka ukradła perfumy, 40-latek dwie tabliczki czekolady

Dziś akcja 'Trzeźwość' na wałbrzyskich drogach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij