Menu

Sonda: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinno się zabierać samochód?

Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinno się zabierać samochód? Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie jest to dobre rozwiązanie. Spytaliśmy czytelników, co myślą na ten temat. 

Sonda: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinno się zabierać samochód?
O tym, że za jazdę po wpływem państwo będzie konfiskować auta zadecydował rząd. Przepis podpisał prezydent Andrzej Duda. Samochód zostanie zabrany jeśli kierowca będzie miał powyżej 1,5 promila. Policja tymczasowo zajmie auto na okres do 7 dni. Dalsze czynności należą do prokuratury, która orzeknie przepadek własności.  Od konfiskaty będzie mógł odstąpić sąd. Jeśli zaistnieją odpowiednie czynniki. Jest szansa, że auto nie przepadnie jeśli nie spowodujemy wypadku. Samochód na pewno przypadnie w wypadku recydywy. 
 
Co na to wałbrzyszanie?
 
- A kiedy czas na zabieranie mieszkań i domów? Dlaczego poprzestać tylko na samochodach? Czy kara pozbawienia wolności nie odnosi czy może nie przynosi oczekiwanych efektów? Ludzie zacznijcie myśleć
 
- Nie, ale każda tak osób powinna odbyć pracę w czynie społecznym w ośrodku, gdzie przebywają osoby po wypadkach. 
 
- Zabierać to trzeba... ale pijanego kierowcę z drogi... i uniemożliwić mu dalsze kierowanie pojazdem... pojazd sam w sobie jest składnikiem jakiegoś majątku. Nie można go ot tak sobie zabrać... i co dalej byłoby z takimi pojazdami?
 
 
- Absolutnie nie. To jest zamach na prawo własności i zakrawa na zwykłe złodziejstwo, którym się brzydzę. W życiu nikomu nic nie ukradłem i nie życzę sobie być okradanym. Oczywiście pijaństwo za kółkiem trzeba karać, ale w inny sposób 
 
- Kara powinna być dotkliwa. Zabierać samochód? Może nie koniecznie. Bo np partner pijaka może potrzebować auto aby wykonywać zawód. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to mandat powiedzmy 6 krotność miesięcznego wynagrodzenia delikwenta. A w przypadku dywidendziarzy 600% miesięcznego obrotu. I do tego fizyczne i ciężkie prace społeczne bez znaczenia na status społeczny 
 
- A u Czechów tak jest i to od dawna. 
 
- Nie powinni zabierać samochodów, tylko prawo jazdy, kara pieniężna i więzienia. 
 
Wszystkie komentarze znajdziesz tutaj

r
ed
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Olka (25 stycznia 2023 12:08)
Cytuję użytkownika: Nie ma reguły bez wyjątku
Reguła jest taka że w PL prawo jest tylko dla maluczkich.Posłowie i senatorowie z totalnej oP0zycji oraz nadzwyczajna kasta są z przestrzegania prawa zwolnieni immunitetem.Wyjątkiem jest PiS który za przestępstwa oraz zachowania nielicujące z godnością parlamentarzysty usuwa takich ze swych szeregów ale to wyjątek od reguły.
Tak to rozumuje tylko ślepy na PIS-owskie afery , czerpiący profity ze spółek PIS lub posiadający dostęp tylko do TVP- PIS ! Wzbudzasz litość!
Krzysztof (21 stycznia 2023 20:34)
nazywajmy rzeczy po imieniu bo to co jest napisane to nie jest zabranie auta tylko auto idzie w depozyt. Zabiorą i szukaj wiatru w polu. Zobaczycie
***** *** (21 stycznia 2023 15:03)
Mapa pokazujaca mape Niemiec, a na niej dwie statystyki. Katolikow i popierających partie Hitlera NSDAP. Kogos to dziwi jeszcze? https://twitter.com/CDzwoni/status/1616102856347598853?s=20&t=yrrYR6kDYbo7Y2C5wCLLeg
Hmmmm (21 stycznia 2023 9:15)
Kary powinny być proporcjonalne do zarobków, zeby byly tak samo odczuwalne dla biednego i bogatego. Co do odbierania aut pijanym kierowcom. Jak pijany wjedzie w przystanek z dziecmi to co? Pijanemu z maczeta na rynku tez pozwolicie zachowac maczete? Auto w rekach pijanego to narzedzie zbrodni. Aut nie obiereac bo kradziez, a 153 mld z OFE, to ok? Nie wsiadaj za kólko pijany, to auta nie stracisz. Nie wychodz z maczeta na ulice pijany, to maczety nie stracisz. Dom, mieszkanie ktos argumentowal, to nie narzedzie zbrodni. Mieszkaniem nie zabijesz. https://twitter.com/i/status/1547105601452478464
Kaczyński Kot (21 stycznia 2023 8:54)
Ludzie większość mają Auta kredytowane , więc ich w dupe pocałują
Kaspar Hauser (21 stycznia 2023 8:13)
Bo to sa ludzie honoru. Dajmy na to taki general milicjant, zaraz jak sie tylko dowiedzial ze brat jest przestepca, to sie chcial w robocie z granatnika zastrzelic
Nie ma reguły bez wyjątku (21 stycznia 2023 7:21)
Reguła jest taka że w PL prawo jest tylko dla maluczkich.Posłowie i senatorowie z totalnej oP0zycji oraz nadzwyczajna kasta są z przestrzegania prawa zwolnieni immunitetem.Wyjątkiem jest PiS który za przestępstwa oraz zachowania nielicujące z godnością parlamentarzysty usuwa takich ze swych szeregów ale to wyjątek od reguły.

Dodaj komentarz

konfiskasta  |   alkohol  |   auta  |   samochody  |   policja  |   nowelizacja  |   kodeks  |   karny  |   sad  |   prokuratura  |   w24  |   wiadomosci  |   informacje  |   wydarzenia  |   news  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij