Menu

Nowe mieszkania przy ul. Kościelnej

Za ponad 3 mln 200 tys. zł gmina Wałbrzych kompleksowo wyremontowała kolejną kamienicę w Śródmieściu. Przy ul. Kościelnej 6a powstało 7 niewielkich, ale przytulnych i nowoczesnych mieszkań.

Nowe mieszkania przy ul. Kościelnej
Budynek od wielu lat stał pusty i niszczał. W czasie przystąpienia do prac był w tak kiepskim stanie, że jego remont to w zasadzie budowa od podstaw, nie licząc ścian zewnętrznych. Ogrom prac, jakie należało wykonać, widać na poniższym filmie:
 
 
 
- Mamy za sobą wielomiesięczny, ciężki proces przebudowy, a w zasadzie budowy na nowo tego budynku. Można powiedzieć, że gdyby nie to, że jest to obiekt zabytkowy, w obszarze objętym ochroną konserwatorską, to lepiej byłoby postawić zupełnie nowy. Otrzymujemy jednak wsparcie ze środków zewnętrznych, żeby rewitalizować stare zasoby komunalne - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 2 mln zł. Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 3 mln 220 tys. zł brutto. Co udało się za tę kwotę wykonać?
 
- Tu nigdy nie było windy, a jest winda, nigdy nie było takiej klatki schodowej, są całkowicie nowe tynki, posadzki - wymienia Roman Szełemej.
 
 
W budynku udało się wygospodarować 7 jednopokojowych mieszkań komunalnych o powierzchni od 28 do 47 m kw. Każde z nich ma własną łazienkę z toaletą. Obiekt ma swoją własną kotłownię gazową, która będzie dostarczać ciepłą wodę i ogrzewanie do wszystkich mieszkań. Będzie ona wspomagana przez instalację fotowoltaiczną. Jak nowi lokatorzy oceniają swoje nowe warunki do życia?
 
- Bardzo fajne, wysoki standard i bardzo mi się podoba - mówi Magdalena.
 
 
Nowa lokatorka wprowadziła się tutaj z nieruchomości przy ul. Andersa 23. Warunki, jakie tam panowały, były dalekie od komfortowych.
 
- Było byle jak. Ubikacja na korytarzu, ogrzewanie było piecowe, tutaj już jest gazowe - cieszy się pani Magdalena.
 
 
W ramach rewitalizacji zadbano także o otoczenie budynku, Warto zauważyć, że jest to jedna z najbardziej klimatycznych uliczek w Wałbrzychu, choć okolica ta wymaga jeszcze wiele nakładów, by stać się chlubą miasta.
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tomasz (24 stycznia 2023 15:36)
Ciekawe czy na Staszica i Kubeckiego remonty przeprowadzał ten sam wykonawca co na Zajaczka. Jeśli tak to tylko obić co trzeba. Gbur i cwaniak. Na odbiorze mieszkań popisy i cwaniactwo. Aby tylko konto napchac a ludzi ma gdzieś. Wielki prywaciarz a słoma z butów wystaje.
Jerzy Jacek Pilchowski (23 stycznia 2023 20:35)
Cytuję użytkownika: Jacek
Wychodzi średnio po 460 000 za mieszkanie.
Czyli realny koszt to 200 tysięcy za mieszkanie ale (na wszelki wypadek) dodajmy do tego 60 tysięcy. W tej sytuacji w tekście jest błąd. To chyba nie będzie 7 jednopokojowych mieszkań tylko 7 takich mieszkań i 1 siedmiopokojowy dom dla ...?...
Maks (23 stycznia 2023 19:01)
Nie tylko na zajączka jest ten problem ze wykonawca zgodnie z gwarancją nic nie naprawia to samo jest na Staszica i Kubeckiego ściany pękają i nie tylko i nic nie jest robione
Kl (23 stycznia 2023 18:58)
Cytuję użytkownika: Hipokryzja
Żeby Srul mógł facjatą do zdjęcia pozować, odśnieżyli mu specjalnie chodnik do tego budynku.W Wałbrzychu zafundował stan klęski ale nie przeszkadza mu to w lansie.
"Srul" z dużej litery w środku zdania ? Z Twojego poziomu to wyraz wielkiego szacunku do prezydenta! Doceniam, bo pewnie sporo Cię to kosztowalo . Zawsze to jakaś odmiana , bo jak dotąd jakoś nudne te Twoje wpisy.- typu kopiuj/ wklej!
Jacek (23 stycznia 2023 17:25)
Wychodzi średnio po 460 000 za mieszkanie.
Janek (23 stycznia 2023 17:17)
To może teraz pogonicie drogowców, żeby w końcu remont ul.1Maja przebiegał sprawnej..... porozkopywane to tu, to tam...... jakaś porażka. Jedne światła, drugie światła......
Slamsy (23 stycznia 2023 16:42)
Za Bartolik PiSowca tak nie było, same slamsy.
Hipokryzja (23 stycznia 2023 16:24)
Żeby Srul mógł facjatą do zdjęcia pozować, odśnieżyli mu specjalnie chodnik do tego budynku.W Wałbrzychu zafundował stan klęski ale nie przeszkadza mu to w lansie.
Tomasz (23 stycznia 2023 16:18)
Piękne mieszkania. Pozostaje tylko mieć nadzieję, iż wykonawca będzie na bieżąco naprawial drobne szkody powstałe jeszcze podczas remontu, a nie będzie miał wywalone na lokatorów jak ma wykonawca remontu przy ul. Zajaczka. Kasa na koncie a szkody nie naprawione. Aż przykro.

Dodaj komentarz

Śródmieście  |   nowe mieszkania  |   remont  |   rewitalizacja  |  

Pierwszy ślub i Dzień Otwarty w nowym Urzędzie Stanu Cywilnego

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Parada Przyjaciół Schroniska (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij